piątek, wrzesień 25, 2020
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 127.
czwartek, 10 wrzesień 2020 19:46

„Diuna” w reżyserii Villeneuve - pierwszy zwiastun Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
„Robisz film, którego tytuł brzmi Diuna , musisz znajdować się w prawdziwym środowisku, w którym inspiruje Cię nieskończoność”. - mówi Denis Villeneuve „Robisz film, którego tytuł brzmi Diuna , musisz znajdować się w prawdziwym środowisku, w którym inspiruje Cię nieskończoność”. - mówi Denis Villeneuve mat.pras

Najnowsza ekranizacja Diuny Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve już przy pierwszym zwiastunie zapowiada się interesująco. Z pierwszych wypowiedzi reżysera możemy wywnioskować, że postawił na treść, a nie na nowatorską wizję jakieś byliśmy świadkami przy ekranizacji z 1984 przygotowanej przez Davida Lyncha.

Denis Villeneuve zaproponował producentom - Studios Warner Bros. i Legendary kręcenie w plenerze. To swego rodzaju nowość przy obecnym trendzie kręcenia wszystkiego, co tylko możliwe, w studio.

„Robisz film, którego tytuł brzmi Diuna , musisz znajdować się w prawdziwym środowisku, w którym inspiruje Cię nieskończoność”. - mówi Denis Villeneuve.

„Po pięciu minutach filmu rozumiemy, jakie jest jego stanowisko w stosunku do Atrydów i różnice wartości moralnych między Atrydami a Harkonnenami. Wykorzystałem moc kina, aby ożywić to napięcie” - dodaje Villeneuve.

Scenariusz do najnowszej ekranizacji Diuny powstał w koprodukcji Denis Villeneuve - Jon Spaihtts. Paula Atrydę zagra Timothée Chalamet. „Ma głęboką inteligencję w oczach i starą duszę… a jednak w kamerze wygląda tak młodo” - mówi reżyser o Timotheem Chalamecie odtwórcy głównej roli, i dodaje - „Po pięciu minutach na ekranie rozumiemy, jakie jest jego stanowisko w stosunku do Atrydów i różnic w wartościach moralnych między Atrydami a Harkonnenami. Wykorzystałem moc kina, aby ożywić to napięcie”.

W Diunie wystąpią także Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Zendaya, Sharon Duncan-Brewster, Jason Momoa, Javier Bardem, Dave Bautista, David Dastmalchian, Charlotte Rampling. W roli barona Harkonnena Stellan Skarsgård - nazywany przez Denisa Villeneuve "sekretną bronią"

a