czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
piątek, 04 wrzesień 2020 09:31

MEN: stacjonarna nauka w blisko 100 proc. szkół i placówek Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Minister Edukacji Dariusz Piontkowski i v-ce minister Marzena Machałek Minister Edukacji Dariusz Piontkowski i v-ce minister Marzena Machałek mat.pras

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od kuratorów oświaty na podstawie danych od dyrektorów, 3 września w trybie stacjonarnym pracowało blisko 48,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, to 99,86 procent placówek pracujących w tradycyjny sposób.

Nauka w trybie mieszanym odbywała się jedynie w 15 placówkach, co daje wynik około 0,02 proc. wszystkich szkół i placówek. W 54 przypadkach w skali całego kraju nauka realizowana była w trybie zdalnym (tj. 0,11 proc. wszystkich placówek).

Dane te dotyczą szkół i placówek, w których powiatowa inspekcja sanitarna – po szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji – wydała pozytywną zgodę na pracę szkoły w innym, niż stacjonarny tryb nauki.

Będziemy monitorować sytuację w szkołach i placówkach. Bezpieczeństwo uczniów, rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli jest dla nas najważniejsze.

Przypomnijmy, że przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne i wytyczne, które pozwalają na wprowadzenie w szkołach odpowiednich rozwiązań w przypadku wystąpienia ogniska zakażenia. Dzięki temu dyrektorzy szkół i placówek dostali narzędzia pozwalające na odpowiednią organizację zajęć, szczególnie, jeśli sytuacja epidemiczna zagraża zdrowiu uczniów.

Po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego i zgody organu prowadzącego dyrektorzy mogą wprowadzać model mieszany pracy szkoły i placówki czy nauczania zdalnego. Są to elastyczne rozwiązania, które mogą być odpowiednio dostosowywane do skali zagrożenia i potrzeb z tym związanych oraz możliwości organizacyjnych.

a