środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 15 czerwiec 2020 11:20

Weekendowy Agrobazar Rodzinny na Torze Wyścigów Konnych Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Jednym z zadań Stowarzyszenia „Polska Ekologia” jest promowanie polskiej żywności wysokiej jakości i stąd przedsięwzięcie w postaci Agrobazaru Jednym z zadań Stowarzyszenia „Polska Ekologia” jest promowanie polskiej żywności wysokiej jakości i stąd przedsięwzięcie w postaci Agrobazaru mat.pras

Weekendowy Agrobazar Rodzinny - łączy rodzinne zakupy, rekreację i edukację. Naturalne produkty rolne z certyfikatami pochodzenia, bez GMO i niezdrowych dodatków na terenie Wyścigów Konnych. Warszawianie będą mogli zakosztować rodzinnych zakupów wśród zieleni.

Czego brakuje Polakom w nowych czasach: m.in. przestrzeni, ruchu i przebywania wśród zieleni? Takim właśnie potrzebom odpowiadają tereny 30. hektarowego hipodromu na Służewcu (ul. Puławska 266, warszawski Ursynów). A jeżeli można połączyć rodzinne zakupy, rekreację i edukację to mamy przepis na Weekendowy Agrobazar Rodzinny.

Ekologiczna uczta na warszawskich wyścigach po … zdrowie

Od 19 czerwca 2020 roku Tor Wyścigów Konnych za sprawą Stowarzyszenia „Polska Ekologia” będzie w każdy weekend torem wyścigów po zdrowie. Gdzie wielce ważne będzie edukowanie i przekonywanie konsumentów o istotnym wpływie jakości jedzenia na jakość życia.

W najbliższy piątek stanie miasteczko namiotowe z naturalnymi produktami rolnymi, przygotowanymi w kontrze do agrochemii, inaczej mówiąc – bez niezdrowych dodatków i GMO. Będzie obecna żywność najbardziej wartościowa, szczególnie potrzebna w trudnych czasach. Z certyfikacją ekologiczną, ale nie tylko, bowiem także z chronionym oznaczeniem pochodzenia geograficznego (PGI), jak również z tą zaliczaną do żywności wysokiej jakości, a mającej symbol QAFP, co jest świadectwem podporządkowania się Systemowi Gwarantowanej Jakości Żywności. Zapowiedziana jest kontrola certyfikatów.

Certyfikaty PGI, bez GMO

Z całej Polski ze sprawdzonymi certyfikatami jakości przyjadą dostawcy najlepszych produktów, aby skracając drogę od pola do stołu, omijając pośredników, dotrzeć wprost do konsumentów. Dla niewielkich, rodzinnych gospodarstw jest to dobre rozwiązanie, gdy napotykają na opory w przechodzeniu przez procedury dostaw do sieci handlowych, zazwyczaj nastawionych na wielotonowe partie i to przeważnie z importu. Dla „małych” obecność na takich agrobazarach ma działanie wzmacniające.

Pan Wawrzyniec Maziejuk – wiceprezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia”:

„Zastosowaliśmy rozwiązanie najlepsze dla klientów, a jednocześnie wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych zrzeszonych. Jednym z zadań Stowarzyszenia „Polska Ekologia” jest promowanie polskiej żywności wysokiej jakości i stąd przedsięwzięcie w postaci Agrobazaru. Chcemy również promować wspólne rodzinne spędzanie czasu na wolnym powietrzu, dlatego miejsce na Agrobazar nie jest przypadkowe - Tor Wyścigów Konnych Służewiec świetnie się do tego nadaje. Planowane są również pikniki rodzinne, muzyka na żywo, zajęcia z jogi i rękodzieła ".

Czesław Maeus - Arcymistrz Sztuki Piekarskiej

Miejscem, które na pewno przyciągnie poszukiwaczy smaku prawdziwego pieczywa, będzie edukacyjna piekarenka połączona z bio bistro pod kierownictwem Arcymistrza Sztuki Piekarskiej, zapalonego edukatora i znawcy wszelkich form chleba i tajemnic zakwasu, znanego organizatora licznych warsztatów – Pana Czesława Meusa. Zaplanowano więc naukę pieczenia chleba w domu, dostępna też będzie świeżo mielona mąka ze zbóż ekologicznych.

Z pewnością zostanie powtórzony sukces imprezy wcześniej zorganizowanej na terenie opisywanego hipodromu, a chodzi o piknik „Polska Smakuje w Regionach” (maj 2019), gdzie królował smak naturalnej żywności, a miasteczko handlowo-edukacyjne cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

Nie do przecenienia jest walor edukacyjny Weekendowego Agrobazaru Rodzinnego

to nauki wyniesione z bezpośredniego kontaktu z wytwórcami i rozmowy o pochodzeniu wyrobów, sposobie produkcji, wreszcie możliwość zobaczenia stosownych certyfikatów zaświadczających o jakości produktów. O jakości ekologicznej, a ekologicznie znaczy korzystnie.

Stowarzyszenie "Polska Ekologia" - Weekendowy Agrobazar Rodzinny

Stowarzyszenie „Polska Ekologia” ma wieloletnie doświadczenia w edukowaniu konsumentów i przywiązywania ich uwagi do jakości jedzenia, do interesowania się jego wartościami odżywczymi – większymi od wyprodukowanego w sposób konwencjonalny, czytaj - pospieszny, przemysłowy. Kiermasze i warsztaty organizowane w wielu miejscach Europy, Azji, Ameryki wypełniają obszerną kronikę trzynastoletnich dokonań Stowarzyszenia.

Zaczyna się nowy służewiecki rozdział do zapisania, z pewnością z sukcesem - Weekendowy Agrobazar Rodzinny pełen smaków, ze strefą dla dzieci i z nagrodami w postaci bonów zakupowych dla pierwszych pięćdziesięciu klientów. A także z bezpłatnym obszernym parkingiem.

Bomba … zdrowia w górę! Tor Warszawskich Wyścigów Konnych na Służewcu - ul. Puławska 266.

19 czerwca – piątek godzina 14. 

Zaproszenie obejmuje także sobotę i niedzielę od godz. 8 do 18.

a