niedziela, grudzień 03, 2023
Follow Us
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 12:25

Piotr Zaremba – „Horror licealny” - wirtualne spotkanie w Galerii Delfiny Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W kolejnej transmisji cyklu „E-spotkanie z książką” weźmie udział Piotr Zaremba, który opowie o swojej najnowszej książce „Horror Licealny W kolejnej transmisji cyklu „E-spotkanie z książką” weźmie udział Piotr Zaremba, który opowie o swojej najnowszej książce „Horror Licealny mat.pras

W kolejnym spotkaniu w Galerii Delfiny weźmie udział Piotr Zaremba. Okazją będzie premiera jego książki „Horror licealny”, wydanej przez Wydawnictwo Warszawskie.

By przybliżyć czytelnikom najciekawsze rynkowe nowości Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego przygotowała cykl wirtualnych spotkań, które stremowane są na żywo prosto z warszawskiej Galerii Delfiny.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego we współpracy z wydawcami i autorami przygotowała cykl wirtualnych spotkań pod nazwą „E-spotkania z książką”, dzięki którym będzie można na żywo wysłuchać autorów, a także za pomocą czatu zadać im pytania. Premierowe spotkanie z udziałem Rafała A. Ziemkiewicza i Pawła Lisickiego obejrzało kilka tysięcy widzów. 

Spotkanie z Piotrem Zarembą odbędzie się już w najbliższą środę 3 czerwca o godz. 15:00. 

W kolejnej transmisji cyklu „E-spotkanie z książką” weźmie udział Piotr Zaremba, który opowie o swojej najnowszej książce „Horror Licealny”. W rozmowie z autorem wezmą udział Paweł Siennicki - redaktor naczelny Polskiej Metropolii Warszawskiej oraz Wojciech Solarz – aktor filmowy i teatralny.

Link do wydarzenia jest już dostępny pod adresem https://youtu.be/jTNwVoGYxZk

„Horror licealny” Piotra Zaremby to książka korzystająca z najlepszych wzorców zarówno kryminału jak i literatury grozy. Akcja dzieje się w środowisku warszawskiej młodzieży, nie do końca typowej, bo mowa o uczniach katolickiej szkoły średniej. 

Mamy motyw brutalnej zemsty dokonywanej przez dziewczynę na swoich kolegach. Padają pytania. Czy łatwo z ofiary stać się sprawcą? I jak została rozkręcona spirala zdarzeń? Czy powodem są tylko toksyczne relacje między ludźmi, czy także tajemnicze zdarzenia nie z tego świata? Czy okrutne doświadczenie czyni cię lepszym czy upadla? Bohaterowie przeglądają się zarówno w świecie  popkultury jak i kultury wysokiej. Bawią się słowami i wątkami, które potem wywierają przerażający wpływ na ich życie.

Kolejnymi gośćmi cyklu „E-spotkań z książką” będą m.in. Marek Kozubal, Marcin Faliński, autorzy książki „Operacja Rafael” (wyd. Czarna Owca), oraz Tomasz Wołek. Na stronie Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, pod adresem www.fundacjaxbw.pl jest dostępny harmonogram „E-spotkań z książką”.

 

Galeria Delfiny

Galeria to unikatowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 r. na warszawskim Powiślu. Galeria gości wybitnych artystów z Polski i zagranicy, a także organizuje spotkania z pisarzami, dziennikarzami, filmowcami i politykami. W ostatnich latach wielokrotnie w tym miejscu odbywały się wieczory autorskie z najważniejszymi pisarzami i publicystami.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego

Fundacja powstała w 2018 r. Jej celem jest nie tylko upowszechnianie spuścizny Księcia Biskupa Warmińskiego i popularyzacja wiedzy o tej wybitnej postaci, lecz również działania związane ze wspieraniem w kraju i zagranicą polskiej kultury i sztuki, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

a