poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 26 maj 2020 15:20

„Cham niezbuntowany”. Ziemkiewicz zaprezentuje nową książkę w Galerii Delfiny Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rafał Ziemkiewicz zaprezentuje wraz z Pawłem Lisickim swoją nową książkę "Cham niezbuntowany" w Galerii Delfiny na warszawskim Powiślu. W spotkaniu będzie można wziąć udział on line.

Warszawskie Targi Książki 2020, największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce, z uwagi na pandemię koronawirusa zostały odwołane.

By przybliżyć czytelnikom najciekawsze rynkowe nowości Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego przygotowała cykl wirtualnych spotkań, które będą odbywać się na żywo i będą stremowane prosto z warszawskiej Galerii Delfiny. Już 28 maja w premierowym spotkaniu weźmie udział Rafał A. Ziemkiewicz. Okazją będzie premiera jego książki „Cham niezbuntowany”.

Każdego roku pod koniec maja w stolicy odbywały się Warszawskie Targi Książki, które gromadziły wydawców, autorów i czytelników. Obowiązujące restrykcje i obostrzeniawprowadzone z związku z pandemią uniemożliwiły jednak organizację tego wydarzenia. Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego we współpracy z wydawcami i autorami przygotowała cykl wirtualnych spotkań pod nazwą „E-spotkania z książką”, dzięki którym będzie można na żywo wysłuchać autorów, a także za pomocą czatu zadać im pytania.

„E-spotkania z książką” to cykl wirtualnych i stremowanych na żywo wydarzeń z Galerii Delfiny, z udziałem autorów książkowych nowości, które będą się odbywać raz w tygodniu, aza pośrednictwem serwisu YouTube będą dostępne dla każdego. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek 28 maja o godz. 15:00.

W premierowej transmisji weźmie udział Rafał A. Ziemkiewicz, który opowie o swojej najnowszej książce „Cham niezbuntowany”. Rozmowę z autorem poprowadzi Paweł Lisicki - redaktor naczelny tygodnika Do Rzeczy.

 

Link do wydarzenia jest już dostępny pod adresem https://youtu.be/GoVVv5o_fIo

„Cham niezbuntowany” to traktat publicystyczny Rafała A. Ziemkiewicza. Książka ujawnia źródła i tłumaczy nasze narodowe działania, wybory, wewnętrzne konflikty. Tematy niezwykle istotne przedstawione są w sposób subiektywny, lecz poparte argumentacją, z którą trudno polemizować. Autor opisuje też problemy współczesności mające korzenie w historii, która ciągnie się za nami nieprzepracowana, hamując w nas poczucie wartości i wyjątkowości.

- Książka, którą Państwu przedstawiam jest skutkiem mojego wieloletniego „chorowania na Polskę”, stałego zastanawiania się nad nią. Jest ona skutkiem bardzo konkretnego impulsu, który kazał mi potraktować zebranie w jednym miejscu przemyśleń nad polskim mentalem, jako sprawę szczególnie pilną – mówi Rafał A. Ziemkiewicz, autor książki.

Kolejnymi gośćmi cyklu „E-spotkań z książką” będą m.in. Piotr Zaremba, Tomasz Wołek, Marek Kozubal oraz Marcin Faliński. Na stronie Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, pod adresem http://fundacjaxbw.pl/, będzie dostępny harmonogram „E-spotkań z książką”.

Galeria Delfiny

Galeria to unikatowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 r. na warszawskim Powiślu. Galeria gości wybitnych artystów z Polski i zagranicy, a także organizuje spotkania z pisarzami, dziennikarzami, filmowcami i politykami. W ostatnich latach wielokrotnie w tym miejscu odbywały się wieczory autorskie z najważniejszymi pisarzami i publicystami.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego

Fundacja powstała w 2018 r. Jej celem jest nie tylko upowszechnianie spuścizny Księcia Biskupa Warmińskiego i popularyzacja wiedzy o tej wybitnej postaci, lecz również działania związane ze wspieraniem w kraju i zagranicą polskiej kultury i sztuki, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

a