środa, maj 25, 2022
Follow Us
piątek, 03 kwiecień 2020 13:23

Operacja Czysta Rzeka dla Szpitali Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Operacja Czysta Rzeka 2020 została przekształcona przez organizotorów w Operację Czysta Rzeka dla Szpitali. Akcja trwa od 1 do 8 kwietnia.

Epidemia koronawirusa w Polsce zmusiła ogranizatorów do odwołania akcji Operacja Czysta Rzeka w roku 2020. Zamknięto rejestrację sztabów i nabór wolontariuszy. 

W komunikacie Operacji Czysta Rzeka możemy przeczytać:

Korzystając z okazji chcemy wyrazić ogromną wdzięczność przede wszystkim naszym Wolontariuszom, Szefom Sztabów oraz Partnerom, którzy wykazali się gotowością do działania. Dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie i liczymy na współpracę w najbliższej przyszłości. 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja, w której się znaleźliśmy jest trudnym przeżyciem dla nas wszystkich. Epidemia i jej skutki doświadczają każdego z nas.W szczególny jednak sposób doświadczają lekarzy i personel medyczny, osoby które ryzykując zdrowie, a może nawet życie, codziennie walczą ze skutkami pandemii. Wszyscy wiemy w jak trudnych warunkach muszą  pracować borykając się  często z brakami elementarnych środków ochronnych; maseczek, kombinezonów, rękawic czy środków dezynfekcyjnych.

W sytuacji, kiedy inni ryzykują tak wiele, nie chcemy obojętnie stać z boku. Jako organizatorzy Operacji Rzeka wierzymy w to, że jedyną właściwą postawą jest pełne zaangażowanie się w każdą dostępną formę pomocy. Dlatego zwracamy się do Was, przyjaciół Operacji z ogromną prośbą o włączenie się w organizowaną przez nas w dniach 1-8 kwietnia zbiórkę Operacja Czysta Rzeka dla Szpitali. Akcję organizujemy wspólnie z naszym Partnerem Stowarzyszeniem Wspólnota Arche, która jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Planowane działanie jest niezwykle proste. Chcemy wszystko, co miało być pomocne w przeprowadzeniu tegorocznej akcji przekazać na zbiórkę publiczną, w czasie której każdy z Was będzie mógł wesprzeć zakup najbardziej potrzebnych personelowi szpitali pakietów ochronnych. Mamy głęboką nadzieję, że nasza prośba spotka się z Waszym zrozumieniem i życzliwym przyjęciem. 

Wierzymy w to, że, dzieląc się dobrem możemy wiele zmienić. Przecież z dobrem jest tak, że im więcej dajemy tym więcej dostajemy. Kiedy jak nie dzisiaj możemy sprawdzić w działaniu prawdziwość tych słów?

Wielkie dzięki, że jesteście z nami i możemy na Was liczyć nie tylko nad rzeką.

Organizatorzy Operacja Czysta Rzeka.

a