środa, maj 27, 2020
Follow Us
poniedziałek, 30 marzec 2020 13:40

Koronawirus Ukraina: ludzie po 60 bez opieki medycznej Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W przychodniach Ukraińskich wiszą informacje, że osoby po 60-tym roku życia nie będą objęte opieką medyczną W przychodniach Ukraińskich wiszą informacje, że osoby po 60-tym roku życia nie będą objęte opieką medyczną mat.pras

Koronawirus SARS-CoV-2 dotarł również na Ukrainę. "(…) Państwo nie opiekuje się młodymi, a nam emerytom i rencistom dają do zrozumienia, że jesteśmy materialem do utylizacji." - podopieczna Fundacji im. ks. dr Mosinga.

Z informacji jakie napływają od osób które wspomaga Fundacja im. ks. dr Mosinga wiemy, że wielu z nich znajduje się w sytuacji niezwykle trudnej. 

Dotyczy to głównie osób starszych. Problemem jest niska świadomość społeczeństwa na temat zagrożenia. Brak rzetelnej informacji i poczucia choćby minimalnego bezpieczeństwa – powodują strach i bezradność. Testy dostępne są tylko dla wybranych; można kupić prywatnie w aptece, a cena jednej sztuki to 10 000 uah – okolice 1600 zł.

W przychodniach wiszą informacje, że osoby po 60-tym roku życia nie będą objęte opieką medyczną.

Podopieczna Fundacji im. ks. dr Mosinga z Szepetówki napisała:

"(…) Państwo nie opiekuje się młodymi, a nam emerytom i rencistom dają do zrozumienia, że jesteśmy materialem do utylizacji. Nie mamy zadnych zapasów, a do centrum strach wyjechać, bo po mieście kręcą się młodzi, którzy wrócili z pracy z Italii i nikt ich nie kontroluje (…) Dzis zamkneli u nas poliklinike, by ludzie tam nie chodzili. Na wioskach pozamykane medpunkty. Nie znamy ilu i gdzie choruje. Wiemy, ze dużo starszych umiera,ale nikt nie podaje pryczyny (…)"

 

Zachęcamy do przekazania darowizny dla podopiecznych Fundacji im. ks. dr Mosinga bezpośrenio:

 

Kończymy przygotowanie paczek żywnościowych, jednak dziś nie wiemy, kiedy dotrą do odbiorców. Pomimo zamkniętej granicy, istnieje możliwość przekazania – sporadycznie – środków finansowych. Mamy świadomość, że obywatele Polski znajdują się także w niezwykle trudnym położeniu, jednak ośmielamy się zwrócić z serdeczną prośbą o pomoc dla naszych podopiecznych. .

Istnieje możliwość realnej pomocy podopiecznym Fundacji im. ks. dr Mosinga mieszkającym na Ukrainie. Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto fundacji z dopiskiem "Podopieczni":

Subkonto – 19 marzec 500zł / 20 marzec 600zł / 21 marzec przekazano poprzez polskie rachunki grzecznościowe -podopieczni otrzymają równowartość w uah wg obecnego kursu :

150zł -Elżbieta Apostoluk/Stanisławów; 150zł – Józefa Zwarycz/Lwów; 150zł – Teresa Młodnicka/Lwów; 150zł- Walentyna Muszyńska starsza/Połonne / 23 marzec 500zł / 25 marzec 800zł /26 marzec przekazano – 350zł – Helena Chibleń/Szaróweczka-rodzina wielodzietna; 300zł – Julia Osipienko-Galanina/Kijów-osoba w b.trudnej sytuacji;utrata pracy;ojciec po zawale w szpitalu/150zł-Ludmiła Dzierżyńska/Szepetówka

Konto wpłat: BGŻ SA 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700

a