środa, maj 27, 2020
Follow Us
piątek, 27 marzec 2020 16:57

#PrayForTheWorld Papież Franciszek: wygłosi błogosławieństwo Urbi et Orbi Wyróżniony

Napisane przez Paweł Pasierbek SJ – Watykan/Vatican News
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Będziemy słuchać Słowa Bożego – mówił Franciszek, -  nasz głos w gorących prośbach wzniesiemy do Pana, będziemy adorować Najświętszy Sakrament Będziemy słuchać Słowa Bożego – mówił Franciszek, -  nasz głos w gorących prośbach wzniesiemy do Pana, będziemy adorować Najświętszy Sakrament mat.pras

Modlitwa, błogosławieństwo Urbi et Orbi oraz możliwość uzyskania odpustu zupełnego – tak dziś, 27.03., będzie wyglądało nabożeństwo #PrayForTheWorld, które Papież poprowadzi na dziedzińcu placu św. Piotra. Jego intencją jest błaganie Boga o miłosierdzie dla ludzkości pogrążonej w pandemii koronawirusa.

Franciszek zapowiedział to wydarzenie w czasie modlitwy „Anioł Pański” w minioną niedzielę i ponowił zaproszenie do wzięcia w nim udziału w środę, w czasie audiencji ogólnej.

Najpierw w środę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o g. 12.00 za pośrednictwem mediów Papież połączył się z chrześcijanami na całym świecie, aby wspólnie odmówić modlitwę „Ojcze nasz”.

Natomiast na dzisiejsze modlitewne spotkanie szczególnie zaprosił katolików. „Będziemy słuchać Słowa Bożego – mówił Franciszek, -  nasz głos w gorących prośbach wzniesiemy do Pana, będziemy adorować Najświętszy Sakrament, którym udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, z którymi złączona będzie możliwość otrzymania odpustu zupełnego”.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej informuje, że na ten czas do bazyliki został przywieziony obraz Matki Bożej Salus Populi Romani oraz krzyż św. Marcelego.

Modlitwa będzie transmitowana przez media watykańskie.

Kanał Youtube VaticanNews tutaj...

Polska strona Vatican News tutaj...

Żródło: Vatican News

a