środa, maj 27, 2020
Follow Us
wtorek, 24 marzec 2020 15:23

Morawiecki Ograniczenia w poruszaniu się, zgromadzenia do 2 osób Wyróżniony

Napisane przez red/TB
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kwarantanna narodowa która do tej pory była aktem wyboru została ubrana w ramy rozporządzenia i wchodzi w życie od 25 kwietnia Kwarantanna narodowa która do tej pory była aktem wyboru została ubrana w ramy rozporządzenia i wchodzi w życie od 25 kwietnia mat.pras

Narodowa kwarantanna nowe obostrzenia i ograniczenia. Musimy dalej ograniczać jeszcze możliwe zgromadzenia, właściwie wyłącznie do absolutnego minimum, nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby - premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki poinformował, że na posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego zostały podjęte nowe decyzje o ograniczeniu swobodnego poruszania się. Kwarantanna narodowa która do tej pory była aktem wyboru została ubrana w ramy rozporządzenia i wchodzi w życie od 25 kwietnia. 

"Takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy po prostu przejście się - oczywiście są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne - to nie oznacza, że mamy się gromadzić na placach, to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, to nie oznacza, że mamy pójść na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi" - Łukasz Szumowski - minister zdrowia."

Pełne wystąpienie Premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o ograniczeniach w poruszaniu się można obejrzeć poniżej

"Zostańmy w domu" wprowadzamy teraz praktycznie w życie. W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, do lekarza - choć starajmy się dzwonić do lekarza, a nie iść do przychodni. Również takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, przejście się" - powiedział Szumowski. 

 

Ograniczenia w przemieszczaniu się, są trzy wyjątki:

- jeśli jesteś w drodze do pracy lub domu. Ponadto jeśli udajesz się po zakupy dla celów zawodowych;

- jeśli jesteś wolontariuszem w walce z koronawirusem. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności;

- jeśli wychodzić aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, opiekować się bliskimi idziesz do lekarza kub wyprowadzasz psa.

 

Ograniczenie zgromadzeń do maksymalnie dwóch osób:

- nie dotyczy to zgromadzeń członków rodziny lub osób mieszkających stale ze sobą;

- w kościołach może przebywać maksymalnie pięć osób na raz, plus księża i służba liturgiczna;

- graniczenia wielkości zgromadzeń nie dotyczą zakładów pracy, ale należy stosować szczególnie ostro zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

 

Komunikacja miejska połowa stanu pasażerów.

W środkach komunikacji miejskiej może przebywać maksymalnie połowa ludzi mieszczących się w danym pojeździe. Jeśli autobus liczy 100 miejsc to może do niego wejść maksymalnie 50 osób.

Zarządzenie obowiązuje do 11 kwietnia (Wielka Sobota) włącznie.

a