środa, lipiec 28, 2021
Follow Us
wtorek, 10 marzec 2020 15:26

Emitel został partnerem XVIII Konkursu Chopinowskiego

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia głównej nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina pianiście z Korei Południowej, Seong-Jin Cho Prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia głównej nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina pianiście z Korei Południowej, Seong-Jin Cho prezydent.pl/Youtube

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, jednno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie zyskał nowego sponsora to firma Emitel. Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Odbywający się co 5 lat Konkurs Chopinowski pełni ogromną rolę w popularyzacji muzyki Chopina. Odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Przyciąga rosnącą liczbę pianistycznych talentów z całego świata – w 2015 roku wpłynęły 452 zgłoszenia na konkurs, a w 2020 ponad 500. Wydarzenie przyciąga uwagę nie tylko międzynarodowego środowiska muzycznego i melomanów, ale także tych, którzy na co dzień z muzyką klasyczną mają niewielką styczność. Eliminacje do konkursu odbędą się w dniach 17-18 kwietnia br., a sam konkurs w październiku.

– Czujemy się niezwykle zaszczyceni i wyróżnieni zostając partnerem XVIII Konkursu Chopinowskiego. Z prawdziwą przyjemnością podjęliśmy decyzję o wsparciu konkursu. Muzyka Fryderyka Chopina jest naszym dobrem narodowym, które warto promować i popularyzować na całym świecie. Angażując się w Konkurs Chopinowski, chcemy się także do tego przyczynić – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel.

Emitel od lat wspiera wydarzenia wysokiej kultury. Wcześniej Spółka była między innymi partnerem wystawy „Józef Brandt 1841–1915", zorganizowanej w ramach projektu „3 × Niepodległa” w Muzeum Narodowym w Warszawie.

O Emitel

Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

a