Wydrukuj tę stronę
niedziela, 01 marzec 2020 12:01

Żołnierze Wyklęci: Jeszcze Polska nie zginęła! - premier Mateusz Morawiecki Wyróżniony

Napisane przez Red/Twitter/TB
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Roman Dmowski, mówiąc o walce o niepodległość, wskazywał, że nie ma tu miejsca na kompromisy Roman Dmowski, mówiąc o walce o niepodległość, wskazywał, że nie ma tu miejsca na kompromisy Kancelaria Premiera

- Dzięki waszej niezłomności mamy to szczęście dbać o własną ojczyznę. Zobowiązujemy się dbać o nią w nadchodzących latach, dekadach. Wszystkim Żołnierzem Wyklętym jesteśmy winni pamięć. Jeszcze Polska nie zginęła! - premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki wziął udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

- Gdy dziś czcimy ich pamięć, wspominamy tych, którzy ginęli w polskich lasach, zimnych i ponurych. Czułością i wdzięcznością ogarniamy tych, którzy ciągle są wśród nas. Moje myśli biegną dziś do Polanicy Zdrój. Moi przyjaciele zorganizowali tam spotkanie dla Żołnierzy Wyklętych, nielicznych, tych, którzy są dziś wśród nas. Tam była Lidla Lwow-Eberle, żołnierz Armii Krajowej, towarzyszka życia Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Była tam Teresa Partyka-Gaj - bardzo bliska dla mnie osoba, narzeczona Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Wśród nich była także moja mama. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy wszędzie w Polsce organizują takie spotkania. Drodzy Bohaterowie, dziękujemy wam za tamte świadectwo. Wiedzieli to, że robią to dla wolnej Polski - mówił premier Morawiecki.

 - Roman Dmowski, mówiąc o walce o niepodległość, wskazywał, że nie ma tu miejsca na kompromisy. Albo zwyciężamy, albo giniemy. Jednak nasi Żołnierze Wyklęci i ich towarzysze broni z czasów II wojny światowej i wcześniejszych powstań, ginęli i zwyciężali. Właśnie ten posiew wolności, który oni poczynili, był niezbędny do odzyskania przez Polskę niepodległości lata później - dodał premier Mateusz Morawiecki.

 

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL