niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
wtorek, 04 luty 2020 16:51

Brama Smoleńska jak Wzgórza Golan - Bartosiak Wyróżniony

Napisane przez Bartosiak/Skowroński/Red
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Brama Smoleńska dla nas tym czym Wzgórza Golan dla Izraela Brama Smoleńska dla nas tym czym Wzgórza Golan dla Izraela By Popik - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59655615

Kontrakt na F35 podpisany, nie działamy odpowiednio na Białorusi która jest sworzniem i zwornikiem naszego bezpieczeństwa. Amerykanie odstręczają sojuszników od kupowania 5g ale niektórzy się wyłamują. Rozmowa radia Wnet Skowroński - Bartosiak.

Ten kto by wiedział przy podejmowaniu decyzji jakie będą jej skutki, byłby najmądrzejszym człowiekiem na świecie.

Kontrakt na F35 został podpisany. Samoloty trafią do nas w 2024 roku. Co z tego wynika?

Będzie to miało bardzo duże znaczenie dla tego jakie będziemy mieli zdolności operacyjne. Jeśli dojdzie do dostarczenia, wdrożenia i wyszkolenia pilotów to będziemy mieli zdolność do prowadzenia wojny sojuszniczej wspólnie z Amerykanami. Ewentualnie będziemy mogli działać samodzielnie, ale w systemie świadomości sytuacyjnej który jest obsługiwany przez infrastrukturę amerykańską. System świadomości sytuacyjnej to połączony system wykrywania i reagowania z satelitów, dronów, okrętów. Podstawową funkcją F35 jest przełamywanie obrony przeciwlotniczej i wojny elektronicznej.

Rosjanie uważają, że państwa europy środkowo-wschodnie, pomostu bałtycko-czarnomorskiego nie mają zdolności podmiotowej, a przynajmniej nie powinny jej mieć do określania swojego losu.

Zacieśniamy współpracę geostrategiczną z Litwą. A to dlatego że granice świadomości sytuacyjnej nie są na Bugu tylko na Dźwinie i Dnieprze. To się nie zmienia i zawsze tak będzie.

Co się dzieje na Białorusi?

Ten kto kontroluje politycznie przestrzeń Białorusi jest panem Moskwy. Białoruś jest sworzniem i zwornikiem całego pomostu bałtycko-czarnomorskiego. Jeśli Rosja kontroluje przestrzeń Białorusi to trzyma Warszawę za gardło niczym Żydzi ze wzgórz Golan Damaszek. Brama Smoleńska dla nas tym czym Wzgórza Golan dla Izraela.

I rzeczpospolita padła z powodu powzięcia złych decyzji geostrategicznych.

Izrael wydaje niewiele więcej na zbrojenia niż Polska. A jego zdolności są nieporównywalnie większe.

Wielka Brytania zakomunikowała ostatnio że nie wykluczy Huawei z sytemu budowy sieci 5g. Amerykanie jeżdżą po świecie i komunikują wprost żeby tej technologii od Chińczyków nie kupować.

 

Brama Smoleńska (wrota smoleńskie, klucz Moskwy) – historyczne i geostrategiczne pojęcie określające przesmyk pomiędzy górną Dźwiną i górnym Dnieprem. Przez obszar ten przechodzi najkrótsza i najłatwiejsza do przebycia (zwłaszcza dla dużych mas wojska) droga prowadząca z zachodniej i środkowej Europy do centralnej Rosji i jej stolicy Moskwy. Od około 1395 do 1793 na Bramie Smoleńskiej opierała się wschodnia granica państwa polsko-litewskiego. Obecnie stanowi ona pogranicze Białorusi i Rosji. por. Wikipedia

 

a