wtorek, wrzesień 29, 2020
Follow Us
poniedziałek, 23 grudzień 2019 10:03

Galeria Delfiny: "Operacja Rafael" Kazubał i Faliński Wyróżniony

Napisane przez Żródło: polskatimes.pl
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Portret młodzieńca – obraz na desce namalowany prawdopodobnie w pierwszym dwudziestoleciu XVI wieku przez Rafaela Santi (choć przypisuje się go czasem także innym malarzom). Nie jest sygnowany Portret młodzieńca – obraz na desce namalowany prawdopodobnie w pierwszym dwudziestoleciu XVI wieku przez Rafaela Santi (choć przypisuje się go czasem także innym malarzom). Nie jest sygnowany

Podczas prezentacji powieści „Operacja Rafael” w Galerii Delfiny autorzy Marek Kozubał i Marcin Faliński mówili o nowym tropie prowadzącym do odnalezienia jednego z najsłynniejszych malowideł naszego świata - Portretu młodzieńca autorstwa Rafaela Santiego.

Dzieło zostało zakupione przez Czartoryskich w pierwszych latach XIX wieku i znajdowało się w Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Zaginęło w czasie II wojny światowej. Nie wiadomo czy uległo zniszczeniu czy też trafiło do prywatnej kolekcji. Znamy je z fotografii kolorowych i czarnobiałych zrobionych w okresie międzywojennym.

Opis Portretu młodzieńca

Marek Kozubal i Marcin Faliński podczas wieczoru autorskiego w Galerii Delfiny, zorganizowanego przez Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego, Fundację XX Czartoryskich oraz Wydawnictwo Czarna Owca, opowiadali o swojej książce która jest beletrystyczną wersją historii poszukiwania Portretu młodzieńca. Autorzy twierdzą że opowieść nie jest do końca fikcją i już po jej napisaniu pojawił się nowy trop w sprawie dzieła Rafaela.

 

Kacper Krasicki o powieści "Operacja Rafael"

 

Jak ofiara może stać się drapieżnikiem? Na te inne pytania opowiada nowy kryminał grozy Piotra Zaremby. "Horror licealny" porusza tematy, których próżno szukać w polskiej literaturze.

Scieżka dźwiękowa książki Operacja Rafeel do przesłuchania tutaj:

a