czwartek, sierpień 18, 2022
Follow Us
wtorek, 10 grudzień 2019 14:23

Roxette o Marie Fredriksson - mamy całkowicie złamane serca Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Marie urodziła się 30 maja 1958 roku na południu Szwecji. Karierę muzyczną rozpoczęła w pobliskim Halmstad, gdzie zaprzyjaźniła się z przyszłym towarzyszem Roxette Perem Gessle.

Mamy całkowiecie złamane serca - napisali członkowie zespołu Roxette po stracie Marie Fredriksson.

Po udanym solowym debiucie w 1984 roku Marie Fredriksson stała się jedną z najbardziej lubianych i odnoszących sukcesy artystek w Szwecji. W 1986 roku połączyła siły z Perem tworząc Roxette z ambicją wyjazdu poza Szwecję. Wyruszyli w historyczną podróż, która w następnych latach uczyniła Roxette jednen z największych popowych zespołów na świecie.

 

Debiutancki singiel „Neverending Love”, a następnie album „Pearls of Passion” z 1986 roku sprawiły, że Marie i Per stali się gwiazdami w Szwecji. Na międzynarodowe uznanie musieli poczekać, aż do publikacji singla „The Look” z drugiego albumu Roxette „Look Sharp!” Wiosną 1989 rokuThe Look” otworzył im drzwi do ogromnego międzynarodowego sukcesu. Był to ich pierwszy singiel nr 1 na liście przebojów Billboard Hot 100, po nim przyszły „Listen To Your Heart”, „It Must Have Been Love” i „Joyride”, a także wiele światowych przebojów, takich jak „Dressed For Success”, „How Do You Do!”, „Sleeping In My Car”, „Dangerous”, „Fading Like a Flower” i wiele innych.

The Look

 

Roxette Joyride

a