piątek, styczeń 24, 2020
Follow Us
poniedziałek, 30 wrzesień 2019 12:55

Odszedł Kornel Morawiecki wielki człowiek polskiej polityki Featured

Written by Red/TB
Rate this item
(1 Vote)
Kornel Morawiecki Był jednym z założycieli Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki Był jednym z założycieli Solidarności Walczącej mat.pras

Odszedł Kornel Morawiecki. Człowiek z piękną historią, wierny zasadom, bezkompromisowo walczący o niepodległość Ojczyzny wielki Polak - napisał szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Był jednym z założycieli Solidarności Walczącej która w swoim manifeście programowym Kim jesteśmy? O co walczymy? postawiła na „walkę o odzyskanie niepodległości i budowę Rzeczpospolitej Solidarnej”.

Represjonowany w czasie stanu wojennego, pomimo wydalenia z kraju wrócił i ukrywał się prowadząc działalność niepodległościową.

Politycy o Kornelu Morawieckim

Politycy o Kornelu Morawieckim

Dzisiaj w południe odszedł Kornel Morawiecki. Żegnają go politycy: "Niezłomy Wojownik", "człowiek walki", "Wielki Polak i Patriota", "Jeden z filarów dzisiejszej wolnej Polski"...

27 września 2019, w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej, został przez prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczony Orderem Orła Białego.