środa, kwiecień 21, 2021
Follow Us
czwartek, 11 lipiec 2019 12:13

Orlen: Nabór do II edycji programu stypendialnego Bona Fide Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Polscy studenci zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach mogą ubiegać się o dofinansowanie o wartości nawet 150 tys. zł. Witryna www uniwersytetu Harwardzkiego Polscy studenci zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach mogą ubiegać się o dofinansowanie o wartości nawet 150 tys. zł. Witryna www uniwersytetu Harwardzkiego Photo by Vadim Sherbakov on Unsplash

Fundacja Orlen - Dar Serca rozpoczęła nabór do drugiej edycji programu stypendialnego Bona Fide. Polscy studenci zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach mogą ubiegać się o dofinansowanie o wartości nawet 150 tys. zł. Wnioski można składać do 29 lipca br.

Stypendium, podobnie jak w poprzedniej edycji, przeznaczone jest dla polskich studentów studiów II lub III stopnia, kształcących się na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. lista szanghajska). Po zakończeniu nauki za granicą stypendyści zobowiązują się do podjęcia pracy w Polsce w sektorze administracji publicznej, podano.

"Inwestujemy w rozwój młodych ludzi, studentów, również tych, którzy zdobywają wiedzę na zagranicznych uczelniach. Liczymy, że nabyte umiejętności wykorzystają z sukcesem w Polsce i przyczynią się do rozwoju krajowej gospodarki. W ramach programu Bona Fide oferujemy szereg możliwości, jak praca nad interdyscyplinarnymi projektami, konsultacja pomysłów ze światowej rangi specjalistami i możliwość wymiany doświadczeń w środowisku międzynarodowym" - powiedziała prezes fundacji Katarzyna Różycka, cytowana w komunikacie.

Kwalifikacja do programu jest dwuetapowa. W pierwszym kandydaci wypełniają i przesyłają komplet dokumentów. Następnie z osobami zakwalifikowanymi do drugiego etapu przeprowadzone zostaną rozmowy indywidualne. Na ich podstawie Fundacja Orlen - Dar Serca wyłoni stypendystów programu, wskazano również.

"Program Bona Fide (łac. w dobrej wierze) to unikalny projekt w skali kraju. Jego celem jest objęcie mecenatu nad rozwojem osób, które w przyszłości mogą swoją wiedzę i doświadczenie na zagranicznych uczelniach wykorzystać do budowania siły krajowej gospodarki.  W pierwszej edycji programu Bona Fide przyznano sześć grantów na łączną kwotę ponad 700 tys. zł" - podsumowano.

Nabór do programu odbywa się poprzez formularz on-line: https://darserca.orlen.pl/forms/form__bona_fide_2019.aspx​ 

a