czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 27 czerwiec 2019 01:19

We Wrocławiu powstał mural w prezencie od Holendrów

Napisane przez uj/mat pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaraz po uroczystości odsłonięcia muralu na pobliskim skwerze planowany jest piknik dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Zaraz po uroczystości odsłonięcia muralu na pobliskim skwerze planowany jest piknik dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Fot. https://www.zenkone.nl

W piątek, 28 czerwca o godzinie 16:00, na ul. Łukasiewicza mer Bredy Paul Depla oraz Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk uroczyście odsłonią niezwykły mural, wykonany jako znak przyjaźni i prezent dla Wrocławia od Bredy - naszego miasta partnerskiego z Holandii.

Autorem pracy jest Robin Nas, znany również jako Zenk One, ilustrator mieszkający i pracujący w Bredzie, podróżujący ze swoją sztuką po całym świecie. Producentem muralu jest Blind Walls Gallery.

Zaraz po uroczystości odsłonięcia muralu na pobliskim skwerze planowany jest piknik dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Będzie on okazją do wspólnych rozmów, jedzenia, a nawet śpiewu! Uczestniczyć będą w nim także goście specjalni - Wrocławianie pochodzący z Ukrainy, Syrii, Indii oraz Wietnamu. Będzie też okazja, by porozmawiać z autorem dzieła o jego pracy.

16:00 Uroczyste odsłonięcie muralu przy Łukasiewicza 16 przez mera Bredy Paul Depla oraz Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka
16:45 Spotkanie autorskie przy stole z twórcą muralu Robinem Nas (Blind Walls Gallery).
17:00 Międzynarodowy piknik przy wspólnym stole, połączony z poczęstunkiem.
18:00 Zakończenie pikniku.

a