czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 26 czerwiec 2019 01:02

„STAYnia” wystąpi w Muzeum Warszawskiej Pragi

Napisane przez uj/mat pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy to amatorski zespół śpiewaczy, stworzony dla czystej przyjemności śpiewania. Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy to amatorski zespół śpiewaczy, stworzony dla czystej przyjemności śpiewania. Fot. .facebook.com/muzeum.warszawskiej.pragi

Na koncercie usłyszymy muzykę folkową Europy środkowo-wschodniej i Bałkanów w wykonaniu Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego „STAYnia”. Czyli pięćdziesięciorga mieszkańców Pragi, których różni wiek, wykształcenie, zawód a łączy ich wszystkich czysta przyjemność śpiewania.

Indywidualistów-entuzjastów koordynuje Robert Lipka – akordeonista z archeologicznym rodowodem i animator kultury. Grupa ma w repertuarze tradycyjne piosenki wielu kultur, w tym również polskie.

Zespół regularnie koncertuje w Warszawie i na Mazowszu, często w towarzystwie muzyków z zespołów Bum Bum Orkestar i Czessband. W historii zespołu zapisały się już występy na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Konferencji Filantropijnej Europejskiego Forum Fundacji w Centrum Kreatywności Targowa, Festiwalu Strefa Ciszy w Muzeum Łazienki Królewskie, Festiwalu w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle, Festiwalu Muzyki Wielopokoleniowej “Pępek”, koncertach rodzinnych w Filharmonii Narodowej, wystawie Tori Wrånes “Handmade Acoustics” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, na Nocy Świętojańskiej w Łochowie oraz koncerty w SPATiFie, Śnie Pszczoły i DZiKu.

26 czerwca (czwartek), godz. 19.00–20.00
Scena Letnia na Pradze na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52)
bezpłatne wejściówki.

a