poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 25 czerwiec 2019 14:06

MML: Wakacje z rodziną jak chronić oczy Wyróżniony

Napisane przez mat pras./RED
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak chronić oczy w lecie konferencja MML Jak chronić oczy w lecie konferencja MML Photo by Amanda Dalbjörn on Unsplash

Jak chronić oczy przed słońcem? Letnie zagrożenia dla oczu o których powinniśmy wiedzieć i jak się zachować kiedy dojdzie do trudnej sytuacji.

Skórę w lecie chronimy za pomocą kremów z filtrami UV. A co z oczami? W lecie promienie słoneczne mogą być dla nas szczególnie niebezpieczne. Nie zapominajmy, że oczy także potrzebują w tym czasie szczególnej ochrony. 

 

Soczewki

Aby skutecznie chronić oczy w lecie wybierajmy okulary, które mają filtry UV, soczewki polaryzacyjne w kolorze brązowym lub szarym, a ich stopień zabarwienia wynosi powyżej 80%. 

Oczy, dlaczego nosić okulary MML, letnia ochrona dla oczu MML

Przyczyny problemów z oczami

Najczęstszymi problemami na jakie jesteśmy narażeni latem są uszkodzenia mechaniczne oka i zapalenie spojówek. 

Przyczyn urazu gałki ocznej może być wiele, od urazów sportowych po urazy spowodowane ostrymi narzędziami. Ważne jest jednak, że wielu z tych urazów udałoby się uniknąć poprzez noszenie odpowiednich okularów ochronnych podczas wykonywania działań, które mogą narażać nas na urazy oczu. Nawet pozornie niegroźne sytuacje, jak dostanie się ziaren piasku czy owada do oka mogą rozwinąć się do bolesnego zapalenia spojówek i zepsuć nam urlop. 

MML, przyczyny problemów z oczami

Jak więc chronić oczy przed różnymi zagrożeniami latem? 

Zaopatrz się w odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne, noś okulary ochronne w sytuacjach które tego wymagają, regularnie nawilżaj oczy w ciągu dnia i nigdy nie zwlekaj z wizytą u okulisty jeśli zauważysz coś niepokojącego. 

oczy poradnik MML

W załączniku do artykułu znajduje się prezentacja z konferencji „Wakacje z rodziną – jak zdrowo przeżyć urlop?” przeprowadzonej przez Centrum Medyczne MML pobierz tutaj...

a