czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

niedziela, 23 czerwiec 2019 22:16

Oto zwycięzcy Eliminacji do Pol’and’Rock Festival!

Napisane przez uj/mat pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Decyzją jury możliwość występu w Kostrzynie nad Odrą zyskało kolejnych 10 wykonawców. Tradycyjnie, w trakcie Finału Eliminacji poznaliśmy również zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka. Decyzją jury możliwość występu w Kostrzynie nad Odrą zyskało kolejnych 10 wykonawców. Tradycyjnie, w trakcie Finału Eliminacji poznaliśmy również zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka. Fot. Kurier365pl

Decyzją jury możliwość występu w Kostrzynie nad Odrą zyskało kolejnych 10 wykonawców. Tradycyjnie, w trakcie Finału Eliminacji poznaliśmy również zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka.

To już 11. edycja Eliminacji, dających zespołom z całej Polski (choć nie tylko) możliwość zaprezentowania się przed publicznością festiwalu organizowanego przez Fundację WOŚP. Rokrocznie, z setek wykonawców, którzy nadeślą swoje płyty, jurorzy wybierają najlepszych, kwalifikując ich do jednego z koncertów półfinałowych. Występ na żywo dla niektórych z nich staje się przepustką do wielkiego Finału, a wreszcie - występu na festiwalu.

W tym roku do drugiego, półfinałowego, etapu jurorzy wybrali 26 zespołów, które zaprezentowały się na koncertach klubowych w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Dziś w warszawskiej Progresji zmierzyła się finałowa dziesiątka: Terrific Sunday, Vane, Ornette, Łukasz Drapała & Chevy, Karolina Czarnecka, Sunsmoke, Hurrockaine, Kraków Street Band, Przybył i Zagi.

Jako gość specjalny zagrała Metka, uczestnik ubiegłorocznych Eliminacji, a w charakterze gwiazdy wieczoru pojawił się doskonale znany fanom Najpiękniejszego Festiwalu Świata metalowy Hunter.

Eliminacje to mieszanka stylów, radość z grania i niezwykła energia pomiędzy publiką i występującymi artystami. Jak na festiwalu - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.
Wszystkim występom przysłuchiwało się jury w składzie:

Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP)
Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
Tomasz "Kasprol" Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista)
Piotr Chancewicz "Dziki" (producent muzyczny, muzyk)
Kuba Płucisz (gitarzysta rockowy, założyciel zespołu IRA)
Krzysztof Dobies "Milkee" (rzecznik prasowy Pol'and'Rock Festival

Zobaczymy:

Na Dużej Scenie zobaczymy: Ornette i Hurrockaine
Na Małej Scenie zagrają: Przybył i Łukasz Drapała & Chevy
Na scenie Akademii Sztuk Przepięknych wystąpią: Karolina Czarnecka i Kraków Street Band
Na Scenie Lecha koncerty dadzą: Vane, Terrific Sunday, Zagi, Sunsmoke

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi decyzjami jurorów, występ zagwarantowany mają również następujący uczestnicy Eliminacji:

na Scenie Lecha – Gentuza i Moyra, na Scenie Viva Kultura – Darmozjady oraz na Małej Scenie – Kwiat Jabłoni i BAiKA.
Wieczór Finału Eliminacji był również okazją do ogłoszenia wyników Plebiscytu Złotego Bączka, w którym to publiczność przyznaje nagrody zespołom, które dały najlepszy koncert na ostatniej edycji festiwalu.

W tym roku fani festiwalu oddali ponad 61 tys. głosów, a największe poparcie uzyskała Łyska Grubasa, która w kategorii zespół polski do ostatniej chwili walczyła z Hunterem. Z kolei wśród zespołów zagranicznych triumfowała Dubioza Kolektiv, w kluczowym etapie pokonując m.in. zespół Gojira. Z Łydką Grubasa i Hunterem spotkamy się ponownie - na 25. Pol'and'Festival, który wystartuje już 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.
Akredytuj się na Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy.

 

 

a