piątek, grudzień 13, 2019
Follow Us
piątek, 10 maj 2019 11:15

Sternik Szczecin Mistrzem Polski Featured

Written by GF/Mat.Pr/Red
Rate this item
(0 votes)
Finał rozgrywanych na warszawskim Bemowie Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Zawodnicy na płycie boiska z pucharem. Radość zwycięstwa. Finał rozgrywanych na warszawskim Bemowie Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Zawodnicy na płycie boiska z pucharem. Radość zwycięstwa. mat.pr

Łzy szczęścia i rozpaczy, zaangażowanie, walka fair-play i finałowy mecz godny największych stadionów świata. To wszystko mogliśmy zobaczyć na sobotnich Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka.

W X. edycji wzięło 40 drużyn z całego kraju. Tytuł obronili zawodnicy ze Szczecina, wybrano też kadrę na zbliżające się Mistrzostwa Świata.

Zacięta gra, remis i w końcu sześć serii rzutów karnych – tak w skrócie wyglądał finał rozgrywanych na warszawskim Bemowie Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Sternik Szczecin w emocjonującym starciu pokonał Spartę Płock, ale w całym turnieju trudno mówić o wygranych i przegranych.

– Biedronka od lat z dumą wspiera tę imprezę nie tylko dlatego, że są tu wspaniałe sportowe emocje, ale ze względu na radość, jaką mistrzostwa dają wszystkim dzieciom, które biorą udział w rozgrywkach. Kiedy ogląda się ich zaangażowanie, to, ile serca wkładają w przygotowanie do meczów, to trudno nie odnieść wrażenia, że na tym turnieju zwycięzcami są wszyscy – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

W trakcie wydarzenia wybrano najlepszych zawodników, którzy w lipcu 2019 r. będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata. – Trenowanie tych dzieciaków to niesamowita przygoda, takiej atmosfery nie doświadczyłem w żadnym z klubów piłkarskich, w których grałem. W środowisku dzieci z domów dziecka jest coś, co daje takiego „kopa”, że chce się z nimi pracować – mówi Krzysztof Kot, selekcjoner reprezentacji.

 

Sponsorem tegorocznych Mistrzostw Świata dla Dzieci z Domów Dziecka po raz kolejny będzie Biedronka.