poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 17:02

Sapkowski: Nie będzie kontynuacji historii "Wiedźmina". Jeżeli już to prequel

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sapkowski: Nie będzie kontynuacji historii "Wiedźmina". Jeżeli już to prequel fot. WIkipedia.org

Andrzej Sapkowski był głównym gościem wydarzenia "Warsaw Comic Con". Podczas spotkania z fanami autor przyznał, że nie będzie kontynuacji historii "Wiedźmina". Jeżeli coś jeszcze popełni, to raczej opowiadanie typu prequel.

Główny Cykl "Wiedźmin" został zakończony książką "Pani Jeziora" w 1999 roku. Sam zbiór zawiera pięć opowiadań. Oprócz tego wydano też kilka opowiadań poświęconych uniwersum Wiedźmina (wszechświat tej postaci). Ostatni taki twór premierę miał w 2013 roku pod nazwą "Sezon Burz".

Autor odniósł się także do serialu, który jest tworzony przez Netflixa. Nie mógł zdradzać szczegółów produkcji, ale zapowiedział, że będzie na najwyższym poziomie, tworzone przez profesjonalistów. Główną scenarzystką jest Lauren Schmidt Hissrich, która wcześniej współtworzyła takie seriale jak "Daredevil", czy "The Defenders". Sapkowski wraz z Tomaszem Bagińskim i Platige Image współpracują z Anglikami jako konsultanci. Hissrich ostatnio na Twitterze zapowiedziała, że sezon będzie miał osiem odcinków i premiery można najwcześniej spodziewać się w 2020 roku.

Sam Sapkowski jest jednym z najbardziej znanych, polskich twórców fantasy. Urodził się w 1948 roku w Łodzi, jest obywatelem honorowym tego miasta. Za swoje powieści zdobył wiele nagród nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

 

a