sobota, lipiec 20, 2024
Follow Us
wtorek, 20 marzec 2018 01:48

90 lat Tour de Pologne

Napisane przez Tour de Pologne/Lang Team
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
90 lat Tour de Pologne Tour de Pologne/Lang Team

To będzie wielkie kolarskie święto.

W dniach 24-25 marca podczas Bike Expo na stadionie PGE Narodowy odbędzie się inauguracja cyklu Roadshow Tour de Pologne i uroczyste otwarcie mobilnego muzeum Tour de Pologne, którego sponsorem głównym jest firma Carrefour.

Otwarcie muzeum nastąpi w samo południe 24 marca na płycie stadionu.

Tego dnia o godzinie 11 rozpocznie się w Loży Platynowej konferencja prasowa „90 lat Tour de Pologne - Narodowy Wyścig Niepodległości”.

Przypadające w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości splata się z 90-leciem Tour de Pologne. Z tej okazji organizatorzy wyścigu postanowili stworzyć mobilne muzeum Tour de Pologne, które pokaże historię polskiego kolarstwa w kontekście obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Mobilne muzeum Tour de Pologne, pierwsze na świecie, które poprzez technologie interaktywne połączy historię z teraźniejszością będzie częścią Roadshow Tour de Pologne, czyli cyklu kolarskich wydarzeń, które od marca do października odwiedzą dziesięć miast w całej Polsce. Inauguracja cyklu oraz otwarcie muzeum będą miały miejsce właśnie podczas Bike Expo na PGE Narodowym w dniach 24-25 marca 2018 roku.

 Jedną z głównych atrakcji uroczystej inauguracji Roadshow Tour de Pologne będzie „90 lat Tour de Pologne - Narodowy Wyścig Niepodległości”, wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników kolarstwa. W dniach 24-25 marca na płycie PGE Narodowego odbędzie się seria wyścigów dla dzieci i młodzieży ze szkółek kolarskich, a także dzieci i dorosłych amatorów kolarstwa. „90 lat Tour de Pologne - Narodowy Wyścig Niepodległości” to wyścig szczególny. Sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wszyscy chętni będą mogli rywalizować na pięknym stadionie PGE Narodowym. Jak zawsze oprócz zwycięstwa liczy się także sam udział w wyścigu, zwłaszcza, że zawodom będzie towarzyszyło mnóstwo atrakcji z mobilnym muzeum Tour de Pologne na czele. To historia kolarstwa i historia Polski w pigułce. Nowocześnie podana i zaprezentowana tak, aby trafiła do jak najszerszego grona odbiorców” - mówi Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

a