niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
czwartek, 01 marzec 2018 13:32

Shakin' Stevens zatrzęsie Areną Toruń!

Napisane przez Toruńska Agenda Kulturalna
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Shakin' Stevens zatrzęsie Areną Toruń! Toruńska Agenda Kulturalna

Legenda brytyjskiej muzyki – Shakin’ Stevens – już niedługo zawita do Torunia, aby zagrać koncert na jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Europie – Arenie Toruń.

Nieśmiertelne hity, piosenki z nowej płyty, a może coś zupełnie innego – warto sprawdzić, co czeka gości już 17 marca na jedynym koncercie artysty w tym roku w Polsce!

Dzień po Drugim Festiwalu Wspomnień, na którym wystąpi plejada gwiazd polskiej muzyki – Bohdan Łazuka, Romuald Lipko z zespołem, Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk – w Toruniu zawita Shakin’ Stevens, który, pierwszy raz od 2014 roku, zagra koncert w Polsce. Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.

Shakin’ Stevens zagra razem z dziewięcioosobowym zespołem – oprócz hitów, pojawią się piosenki z jego najnowszego albumu „Echoes Of Our Times”. Jak sam artysta obiecuje, nie zabraknie też niespodzianek – tłumaczy Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Na Arenie Toruń możemy zatem spodziewać się zatem niezwykłej mieszanki klasycznego rocka, Americany, gospelu, country czy bluesa – która jest efektem pracy Shakin’ Stevensa nad jego najnowszą płytą. Pojawią się najpewniej także nieśmiertelne hity w nowych ekscytujących aranżacjach.

Shakin’ Stevens, znany także jako Shaky, urodzony w Cardiff w Południowej Walii, swój pierwszy zespół założył już w wieku 15 lat! Nigdy nie przestał doskonalić swojego rzemiosła i po wielu latach koncertów w niemal całej Wielkiej Brytanii i Europie, Shaky stał się sprzedającym platyny międzynarodowym artystą. Cytując z Guinness Book of British Hit Singles And Albums: „Dzieli z The Beatles i Elthonem Johnem wyróżnienie najbardziej popularnego wykonawcy singli z list przebojów w Wielkiej Brytanii w ciągu dekady.”

Stevens współpracował muzycznie z wieloma, znanymi na całym świecie, renomowanymi muzykami, włączając w to Rogera Taylora, Alberta Lee, Bonnie Tyler, Hanka Marvina, Roda Argenta i Toniego Joe White’a, a także niektórych najbardziej wnikliwych muzyków sesyjnych, grających muzykę rockową i country w Wielkiej Brytanii i Nashville.

Album Shaky’iego „Now Listen” został uznany za wyraźny postęp w muzyce Stevensa – zawierał nowe piosenki, których współautorem wielu był Stevens, i łączył ze sobą klasyczny rock, hipnotyczny swamp-rock i silny wokal wraz z wyrazistymi tekstami. Był to swoisty pomost do jego najnowszego dzieła, albumu „Echoes Of Our Times”.

a