sobota, styczeń 29, 2022
Follow Us
wtorek, 19 grudzień 2017 12:28

Aleksandra Ciejek: teatry nie powinny tak bardzo dzielić Wyróżniony

Napisane przez MM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aleksandra Ciejek: teatry nie powinny tak bardzo dzielić Fot. www.aleksandra-ciejek.pl

Aleksandra Ciejek w rozmowie z Agnieszką Borowską w "Siódma9.pl - poranek rozgłośni katolickich": „Poglądy mają wpływ na karierę zawodową (…) Moje środowisko w większości miało poglądy lewicowe, z tym że nigdy nie było takiej sytuacji, nigdy nie czułam mimo innych poglądów, żeby to miało tak decydujące znaczenie jeśli chodzi o dostanie roli, wejście w spektakl czy zespół (…) a grałam w czterech warszawskich teatrach”.

Obecnie „te podziały są tak ostre, tak mocne (...)  Są tak silne, że przeszkadzają w pracy zawodowej (…)

W teatrach zaczyna się walka polityczna i to jest źle.

Zaczyna się chodzić do tego lub innego teatru dlatego, że ma on umiarkowanych ludzi i dobór repertuarowy, albo wręcz skrajnie. Tu nie będę mówić, żeby nie reklamować, ale wszyscy wiedzą, że w Warszawie jest taki teatr na który ludzie o poglądach konserwatywnych nie pójdą, bo się nawet poczują obrażeni. Myślę jednak, że teatry już szczególnie teatry utrzymywane za tzw. publiczne pieniądze; nie powinny tak bardzo dzielić.

Teatry chętnie biorą z państwowego budżetu pieniądze, a z drugiej strony obrażają część potencjalnej publiczności.

To jest nieuczciwość” – stwierdziła.

„Powinniśmy się bardzo przyjrzeć temu, co się dzieje na tak zwanym zachodzie Europy. Nam, Polakom, wydaje się, że to jest coś, do czego powinniśmy dążyć, a teraz tam dzieje się tak źle, że to powinno być dla nas przestrogą” – podsumowała aktorka.

Cała rozmowa z Aleksandrą Ciejek do wysłuchania na stronie Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma9.pl"

a