piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/Scorpions Gdansk.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Scorpions Gdansk
wtorek, 07 listopad 2017 15:35

1 grudnia Scorpions zagra w Gdańsku Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1 grudnia Scorpions zagra w Gdańsku the-scorpions.com/photos/

Scorpions - giganci rocka wkrótce wystąpią w hali Ergo Arena na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Dodatkową atrakcją gdańskiego koncertu być może będzie pojawienie się na nim Dariusza Michalczewskiego, który od lat przyjaźni się z członkami zespołu Scorpions. Mieszkający obecnie na stałe w Gdańsku Michalczewski zna się ze „Scorpionsami” jeszcze od lat dziewięćdziesiątych, gdy zamieszkał w Niemczech i robił tam karierę w boksie zawodowym.

- Zespół Scorpions należy do tych kapel-legend, które właściwie nie potrzebują jakiejś szczególnej rekomendacji. Mają na swoim koncie 26 płyt i wielkie hity, obok których nie można przejść obojętnie - tak mocno zapadają w pamięć. Niezmiernie się cieszę, że giganci rocka po raz piąty przyjęli nasze zaproszenie i wystąpią przed polskimi fanami, tym razem w pięknej Ergo Arenie na styku Gdańska i Sopotu. Scorpions to prawdziwy fenomen na polskim rynku muzycznym. Bilety na ich koncerty zawsze rozchodzą się jak „ciepłe bułeczki” - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

Swoją tegoroczna trasę 2017 Crazy World Tour Dates zespół Scorpions rozpoczął 8 czerwca w miasteczku Montbeliard na wschodzie Francji.

Stamtąd pojechał na festiwal do Szwecji, odwiedził Niemcy i Belgię. Później rockmeni wyjechali do Stanów Zjednoczonych i Kanady, aby jesienią znowu wrócić na Stary Kontynent. W sumie w czasie tegorocznego tournée dadzą ponad 40 koncertów w kilkunastu krajach świata. Gdańsk to jedno z ostatnich miast na tegorocznej trasie zespołu.

- Zespół Scorpions reprezentuje tzw. dinozaurów, a więc rodzaj muzyki, która może nie ma swoich kontynuatorów, ale ona płynie swoim nurtem. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą tęsknili za prostym, rockowym graniem, będą oczekiwali gitarowych solówek i dobrze, mocno zaśpiewanych partii, Jeśli ktoś posłuchał raz, to pewnie wróci, a jak nie - to przekaże, że warto iść na taki koncert – mówi Przemek Bollin z Onetu.

W czasie swojej spektakularnej trasy z okazji 50. urodzin, zespół odwiedził Polskę w marcu zeszłego roku. Występ w Tauron Arena Kraków zgromadził kilkanaście tysięcy fanów. Podobnie było w tym roku w trakcie festiwalu w Oświęcimiu. Kapela w Polsce jest szalenie popularna, ma tu rzesze oddanych fanów i gromadzi komplety publiczności. Dlatego też nie ma wątpliwości, że występ rockowych gwiazd znowu przyciągnie tłumy fanów, którzy razem z Klausem Meine zagwiżdżą „Wind of Change” i zaśpiewają inne kultowe przeboje, jak choćby „Rock You Like a Hurricane”, „Send Me an Angel” czy „Still Loving You”.

Warto przypomnieć, że to właśnie do Scorpions należy rekord frekwencji na polskim koncercie. Blisko 800-tysięczny tłum bawił się pod Krakowem w ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku. Z całą pewnością wszystkie krajowe występy niemieckich gigantów obejrzało już na żywo ponad milion fanów. Dla agencji Prestige MJM organizacja show z udziałem Scorpions będzie już piątą z kolei. Tym razem - po Ostrowie Wielkopolskim, Tarnowie, Łodzi i Krakowie - przyszedł czas na koncert w Gdańsku i tamtejszą Ergo Arenę.

W składzie Scorpions od 2003 roku znajduje się Polak Paweł Mąciwoda, grający na gitarze basowej. Oprócz niego i do dzisiaj występujących założycieli zespołu – Klausa Meina i Rudolfa Schenkera - skład uzupełniają Matthias Jabs i Mikkey Dee. Warto się przekonać, że cała piątka wciąż trzyma naprawdę świetną formę!

- Od 50 lat niemieckie Scorpiony kasują cały świat swoim hardrockowym jadem, a my ciągle nie mamy tego dość!!! - podsumowuje Roman Rogowiecki, znany dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy.

Na koncert Scorpions nie tylko warto, ale wręcz należy pójść. To formacja jedyna w swoim rodzaj, z mocnym, charakterystycznym głosem jego frontmana.

 {gallery}Scorpions Gdansk{/gallery}

 

 

 

a