piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
poniedziałek, 06 listopad 2017 14:47

6 i 8 listopada Cate Blanchett na Spotkaniach Filozoficznych: "Manifesto"

Napisane przez Gutek Film
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 8 listopada (środa), o godz. 19:00 do warszawskiego kina Muranów, na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo "Manifesto" - bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett („Carol”, „Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr Mikołaj Sławkowski-Rode z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. 

★ BILETY ★ 22 zł ★ KUP BILET

Dr Mikołaj Sławkowski-Rode - adiunkt w Instytucie Filozofii UW, a także Junior Research Fellow na Uniwersytecie Oksfordzkim w Blackfriars Hall, gdzie od czterech lat wykłada filozofię starożytną, nowożytną oraz metafizykę. Praca doktorska o doświadczeniu skończoności, którą napisał pod kierunkiem prof. Zofii Rosińskiej oraz prof. Rogera Scrutona otrzymała wyróżnienie i została nominowana do nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kategorii najlepszy doktorat w 2016 roku. Jeden z założycieli i głównych organizatorów Humane Philosophy Project, będącego inicjatywą opartą na współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Oksfordzkiego. (www.humanephilosophy.com). 

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Warszawa/

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Spotkania Filozoficzne w pozostałych miastach:

POZNAŃ: 8 listopada (środa) o godz. 21:00 w Kinie Muza
Spotkanie po projekcji poprowadzi Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, redaktor "Czasu Kultury". 

★ BILETY ★ 18 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 20 zł (loża) ★ KUP BILET

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Poznan/

KRAKÓW: 6 listopada (poniedziałek) o godz. 20:05, Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12
Spotkanie Filozoficzne z MOCAK-iem: w rozmowie po projekcji weźmie udział Masza Potocka - krytyk i kurator sztuki, dyrektor MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. 

★ BILETY ★ 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 14 zł (senior) ★
★ Bilety dostępne w kasach Kina Pod Baranami oraz w kasie w MOS ★

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Krakow/

a