wtorek, listopad 28, 2023
Follow Us

Rakowiecka 37 - "Widzenie na Rakowieckiej" z Andrzejem Stryjewskim

piątek, 21 lipiec 2017 07:38

Europejskie festiwale, na które warto pojechać

Napisane przez Avis Budget Group
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Europejskie festiwale, na które warto pojechać Avis Budget Group

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? Lubisz podróże i nowe miejsca? Kochasz muzykę, ale nigdy nie słyszałeś swojej ulubionej grupy na żywo? Pojedź na festiwalowy maraton – w Polsce albo innych krajach Europy.
Lato i początek jesieni wypełnione jest mnóstwem ciekawych festiwali muzycznych, które stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na coraz bogatszy program ale także ze względu na atrakcyjne położenie. Coraz więcej fanów plenerowego grania próbuje więc połączyć uczestnictwo w festiwalach z udanymi wakacjami w zachwycających miejscach.

Podróż po najpiękniejszych okolicach wzdłuż Dunaju. Najwspanialsze góry i największe wodospady Szwajcarii słynne w całej Europie. Baśniowe zamki i twierdze w Niemczech – nie mówiąc już o bogatej ofercie imprez muzycznych. Relatywnie niskie ceny w stosunku do oferowanej jakości i bogatego line-up’u polskich festiwali - wszystko to coraz bardziej kusi, by udać się gdzieś, gdzie prócz zwiedzania będziemy się dobrze bawić
i zobaczymy wiele zespołów za jednym zamachem. Zastanawiasz się już nad wyjazdem? Jeśli tak, polecamy samochodowy trip w niezwykle urokliwych miejscach. Oto nasze festiwalowe typy na lato/jesień 2017 w Europie.

Pierwszy przystanek: Paleo Festival, Szwajcaria
Zjawiskowa przestrzeń pośród łąk, z kolorowymi namiotami, straganami i barami – Paleo to największy w Szwajcarii festiwal plenerowy, którego początki sięgają lat 70. XX wieku. Obecnie podczas imprezy występują wykonawcy różnego rodzaju muzyki z całego świata, odbywa się ponad 250 koncertów i przedstawień, a uczestnicy mogą podziwiać instalacje artystyczne i bawić się na diabelskich młynach. Do tej pory Paleo odwiedziło w sumie około 6 milionów osób.

Drugi przystanek: Melt Festiwal, Niemcy
W tym roku festiwal obchodzi swoje 17-lecie. Najbardziej charakterystyczną cechą Melt! jest jego lokalizacja. Teren niemieckiego Ferropolis to miejsce niepowtarzalne – plenerowe, industrialne muzeum, w którym
do dziś stoją gigantyczne, zabytkowe maszyny. Połączenie tych surowych, fabrycznych urządzeń z muzyką elektroniczną to idealna symbioza, która wywiera na gościach duże wrażenie.

Trzeci przystanek: Off Festival, Polska
OFF Festival został doceniony zdobywając prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości, a także przez serwis muzyczny Pitchfork, który wyróżnił OFF Festival umieszczając go na liście 20 najważniejszych festiwali letnich na świecie. Festival pokazuje to co świeże i ciekawe, często wyprzedza mody i trendy. Przyjeżdża się tam, by odkryć nową muzykę, ale także ze względu na koncerty najważniejszych przedstawicieli alternatywy, których trudno posłuchać na żywo gdzie indziej.


Czwarty przystanek: Lollapalooza, Niemcy
To coś więcej niż festiwal muzyczny. Lollapalooza jest gigantyczną marką, która gdziekolwiek się nie pojawi, okazuje się sukcesem. Festiwal co roku jest organizowany w kilku miejscach na świecie- regularnie pojawia się w Niemczech ale największe odsłony odbywają się w Ameryce Południowej (szczególnie w Brazylii) i w Stanach Zjednoczonych. Festiwal zawsze przyciąga największe gwiazdy, przede wszystkim muzyki rockowej i elektronicznej. Jak żaden inny duży festiwal w Niemczech, Lollapalooza to miejsce, w którym atrakcji można szukać także poza scenami: malutcy fani muzyki mogą skorzystać z oferty Kidzapaloozy, podczas gdy dorośli doświadczą trochę innego rodzaju magii na Lolla Fun Fair oraz na całym terenie festiwalowym, gdzie artyści i instalacje przeniosą wszystkich zebranych do jedynego w swoim rodzaju świata rozrywki.


Piąty przystanek: Wiesn-Fest, Austria
Załóż strój ludowy lub skórzane spodenki: na łące Kaiserwiese, pod namiotami w parku Prater odbędzie się już po raz siódmy wiedeński festyn Wiesn-Fest. Austriackie piwo, gwiazdy muzyki folkowej i ludowej oraz tradycyjne stroje nadają temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Odpowiednie tło kulinarne dla przyjemności ze słuchania muzyki stanowić będą lokalne specjały: od sznycla wiedeńskiego po deskę mięs i wędlin Brettljause.


Jak zaplanować podróż i jak dotrzeć, żeby zobaczyć i usłyszeć jak najwięcej?

Autem dojedziemy praktycznie wszędzie. Grupa znajomych może się zapakować i być w pewien sposób niezależna, planując całą podróż. Jazda na muzyczny trip samochodem może być opłacalna, jeśli koszty podzielimy na większą liczbę, przykładowo, czterech pasażerów. Lecz co zrobić, gdy nasz samochód nie jest w pełni sprawny, bądź zbyt mały by zmieścić wszystkich chętnych na letnie wojaże? Idealnym rozwiązaniem będzie wypożyczenie samochodu z pojemnym i funkcjonalnym bagażnikiem, w którym można przewieźć duży bagaż, namiot czy różnego rodzaju sprzęt biwakowy przydatny podczas letnich festiwali.


Wynajem auta z renomowanej wypożyczalni daje gwarancję, że samochód, którym pojedziemy na urlop jest sprawny technicznie i ma ważne wszystkie przeglądy. Ponadto jego wyposażenie zapewni nam komfort podczas jazdy.

a