sobota, grudzień 09, 2023
Follow Us
środa, 05 lipiec 2017 11:11

Festiwal gwiazd w Międzyzdrojach zagości w Hotelu Vienna Amber Baltic

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Festiwal gwiazd w Międzyzdrojach zagości w Hotelu Vienna Amber Baltic Vienna House

Już w środę, 5 lipca 2017 roku, rusza kolejna edycja Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. W programie nie zabraknie koncertów, przedstawień teatralnych, recitali czy projekcji filmowych. Partnerem wydarzenia, tradycyjnie już, będzie hotel Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje. Częścią programu głównego imprezy będzie cykl spotkań z pisarzami zatytułowany „Gwiazdy Bestsellerów”. Wydarzenie potrwa do 9 lipca.

Podczas trwającego pięć dni 22 Festiwalu Gwiazd do Międzyzdrojów przyjadą znani i lubiani przedstawiciele świata teatru, muzyki i filmu. Dziesięcioro z nich odciśnie swoje dłonie w Alei Gwiazd.

W tym roku uczynia to: Justyna Sieńczyłło, Wojciech Wysocki, Janusz Kondratiuk, Beata Poźniak, Iza Kuna, Magdalena Boczarska, Paweł Małaszyński, Edyta Bartosiewicz, Piotr Szwedes, Bartłomiej Topa.

Ponadto, w ramach cyklu „Gwiazdy Bestsellerów”, w hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje, pojawią się także autorzy poczytnych książek. Wydarzenie zostało zainaugurowane rok temu przez dyrektor hotelu, Monikę Kowalską, oraz dziennikarza i autora książek, Jarosława Mikołaja Skoczeń. Podczas tegorocznego Festiwalu zaplanowane zostały spotkania z najpopularniejszą obecnie twórczynią kryminałów – Katarzyną Bondą, autorką wielu bestsellerów – Katarzyną Grocholą oraz modelką, a obecnie pisarką – Iloną Felicjańską. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla nich pojawi się autor książek i wierszy dla dzieci, Michał Rusinek. 

„Festiwal Gwiazd to wielkie wydarzenie, nie tylko dla całego miasta, ale także dla hotelu. Bardzo cieszę się, że w tym roku, po raz kolejny, możemy je współorganizować. Jestem dumna także, że po ubiegłorocznym sukcesie „Gwiazd Bestsellerów” cykl ten zajął stałe miejsce w programie głównym” – podsumowuje Monika Kowalska, dyrektor hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje. 

„Gwiazdy Bestsellerów” traktuje jak moje dziecko” – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń. „Wspólnie z Moniką Kowalską wyszliśmy z taką inicjatywą w ubiegłym roku, a biorąc pod uwagę nazwiska autorów, którzy pojawią się podczas 22 Festiwalu, jestem pewny, że także teraz spotka się z pozytywnym odbiorem uczestników. A po spotkaniu z twórcami bestsellerów w hotelu warto zapoznać się z pracami Tomasza Kochańskiego oraz Andrzeja Wajdy” - zachęca Skoczeń.

W hotelu Vienna House Amber Baltic pojawi się bowiem także sztuka, a to dzięki dwóm wystawom, które zostaną pokazane w jego wnętrzach. Jedna z nich zatytułowana „Dzika Namibia” prezentuje fotografie Tomasza Kochańskiego, pochodzące z jego podróży do tego kraju. Druga zaś to prace Andrzeja Wajdy, jednego z największych polskich reżyserów, które zostaną udostępnione przez warszawską Galerię Bagno 2.


W piątek, 7 lipca o godz. 18:00, zorganizowana zostanie także aukcja charytatywna na rzecz wychowanka Klubu Sportowego Fala z Międzyzdrojów. Wśród przedmiotów licytacji znajdą się fotografie „Dzika Namibia” oraz obraz z Galerii Bagno 2.

a