niedziela, czerwiec 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 11 kwiecień 2017 11:03

Jak uzyskać Kartę Ucznia?

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 września 2017 roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą podróżowali komunikacją miejską bezpłatnie. Przejazdy – na podstawie Karty Ucznia (czyli specjalnej spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej z dedykowanym nadrukiem i wgranym uprawnieniem) przysługują: uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów (publicznych i niepublicznych), uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych placówkach oświatowych. Obowiązują na obszarze 1. i 2. strefy.

Karty są wyrabiane przez Zarząd Transportu Miejskiego, za pośrednictwem warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów są wgrywane na okres nauki w szkole (nie dłużej niż na cztery lata). Karta Ucznia będzie ważna przez cały okres, także podczas wakacji.

Jak otrzymać kartę?
Rodzice lub opiekunowie prawni powinni wypełnić i złożyć wniosek w szkole, która przekaże go do ZTM. Do dokumentu należy dołączyć aktualne zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm) z danymi i nr PESEL dziecka.

Dzieci, które mieszkają na terenie Warszawy a uczęszczają do szkół poza miastem, będą mogły wyrobić kartę w każdym POP ZTM.
Jeśli dziecko korzysta już ze zniżek wynikających z Karty Młodego Warszawiaka (KMW), rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację „e-hologram” (wówczas uprawnienie zostanie przekodowane na kartę).

Jeśli dziecko posiada uprawnienia dla dzieci z rodzin 4+ lub z tytułu niepełnosprawności nie ma konieczności wyrabiania Karty Ucznia.
Źródło: http://www.um.warszawa.pl/.

a