czwartek, maj 13, 2021
Follow Us
czwartek, 18 maj 2017 10:31

„Bądźmy razem”. Pikniki z okazji Dnia Dziecka

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogólnopolski cykl pikników dla dzieci, organizowany już po raz 12. z okazji Dnia Dziecka, przez sieć sklepów Biedronka i oddziały diecezjalne Caritas rusza 18 maja 2017 w Radomiu. Tegoroczne festyny „Bądźmy razem” odbędą się w 22. miejscowościach w całej Polsce. Dla uczestniczących w nich dzieci sieć przygotowała 70 tys. upominków. Jako pierwsze w tym roku świętują dzieci z Radomia i okolic. Na najmłodszych w Muzeum Wsi Radomskiej przygotowano występy artystyczne, m.in. Radomskiej Orkiestry Wojskowej czy przejażdżki starymi samochodami.


Kolejne festyny odbędą się w następujących terminach:
21 maja – Kraków
27 maja – Starogard Gdański, Sokołów Podlaski, Myślęcinek
28 maja – Siemiatycze, Poznań, Rzeszów
1 czerwca – Ełk, Szczecin, Częstochowa
2 czerwca – Legnica
3 czerwca – Ptaki k. Nowogrodu, Rokitno, Tczew
4 czerwca – Działdowo, Sanok, Barnimie k. Drawna
8 czerwca – Łódź
10 czerwca – Warszawa
18 czerwca – Łańcut
29 czerwca – Węgrów


Każda Caritas diecezjalna zaprezentuje indywidualny program wydarzenia. Sieć sklepów Biedronka, jako Partner Strategiczny, wspiera finansowo i logistycznie organizację festynów. Przygotowała także 70 tysięcy paczek z upominkami dla najmłodszych. Dodatkowo w 10 miastach – Radomiu, Myślęcinku, Poznaniu, Ełku, Częstochowie, Ptakach k. Nowogrodu, Tczewie, Działdowie, Łańcucie i Węgrowie - Organizacja Odzysku Opakowań Rekopol, wieloletni partner sieci Biedronka, przygotuje stoiska z grami edukacyjnymi dla dzieci z zakresu segregacji odpadów. Każdy z graczy otrzyma za udział nagrodę – gadżet edukacyjny.

Współpraca sieci Biedronka z Caritas w Polsce
Ogólnopolski Festyn Rodzinny „Bądźmy razem” to jedna z wielu wspólnych inicjatyw Caritas w Polsce i sklepów Biedronka, prowadzonych od 12 lat. W tym czasie sieć przekazała podopiecznym Caritas ponad 1,1 mln upominków, co roku bierze także udział w zbiórkach żywności i zaprasza najmłodszych na „Wakacje z Biedronką” do nadmorskich i górskich miejscowości.
Współpraca z Caritas realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju, ustanowione przez ONZ w 2015 r.: cel 4. „Jakościowa edukacja” oraz cel 17. „Partnerstwa na rzecz celów”.

a