środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 23 maj 2017 10:16

Pięknie i magicznie

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prace prezentowane na wystawie w klubokawiarni „do widzenia do jutra” na Saskiej Kępie powstawały przez ostatnie pół roku. Artystka zaprasza widza w świat baśni, gdzie bywa i pięknie i strasznie. Opowiada historie pośród których każdy może znaleźć wspomnienie swojego dzieciństwa. Obrazy malowane przez Malwinę de Bradé ocierają się w stylistyce o nadrealizm magiczny, aczkolwiek jest to duże uproszczenie. Na wystawę malarstwa Malwiny de Bradé w lokalu "do widzenia do jutra" zapraszamy od 22 maja 2017.

Autorka chętnie odwołuje się do malarstwa średniowiecza i renesansu, tworząc prace bardzo szczegółowe i nastrojowe. W sposobie narracji widać zacięcie ilustratora. Prace zachwycają kolorem i dekoracyjnością.
Malwina de Bradé ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1995 r. dyplomem u prof. J. Stannego, aneks z grafiki warsztatowej u doc. K. Wyznera.Zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, fotografią i grafiką warsztatową. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Artystycznej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, grupy fotograficznej Szare Dni. Organizuje wystawy i jest redaktorką pisma LiryDram.

 


Restauracja, klubowiniarnia "do widzenia do jutra".
Królowej Aldony 17, Saska Kępa, Warszawa

a