poniedziałek, marzec 20, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 22 maj 2017 14:11

DKF "Wysokich Obcasów": "Sieranevada" Cristiego Puiu

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na specjalne, przedpremierowe pokazy w ośmiu miastach w Polsce komediodramatu Cristiego Puiu "Sieranevada", w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Wysokich Obcasów", zapraszają Gutek Film oraz magazyn "Wysokie Obcasy" we wtorek 23 maja 2017. "Sieranevada" w kinach od 2 czerwca 2017.

"Sieranevada" to mistrzowski portret współczesnej rodziny opowiadający o uroczystości rodzinnej, która wymyka się spod kontroli.

W warszawskim kinie Muranów - po seansie rozpoczynającym się o godz. 18.30 - ok. godz. 21.20 odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Paulina Reiter, redaktorka "Wysokich Obcasów". Jej gościem będzie dr Alicja Długołęcka, pedagog, edukatorka seksualna, autorka licznych książek i artykułów z zakresu edukacji psychoseksualnej. Bilet do kina Muranów kosztuje 22 zł.

Pozostałe kina biorące udział w pokazach:
Białystok - Kino Forum, godz. 19
Kraków - Kino Pod Baranami, godz. 21.15
Łódź -  Kino Charlie, godz. 20
Olsztyn - Kino Awangarda, godz. 19.45
Poznań - Kino Pałacowe, godz. 20
Rzeszów - Kino Zorza, godz. 18.30
Wrocław - Kino Nowe Horyzonty, godz. 20

Osoby, które przyjdą na pokaz z nr 20 (932) "Wysokich Obcasów" (wydanie z 20 maja), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie. Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozdane DVD z repertuaru Gutek Film.

Opis filmu

Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? „Sieranevada”, najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

Cristi Puiu, obok Cristiana Mungiu, jest jednym z ojców rumuńskiej Nowej Fali. W 2005 roku jego „Śmierć pana Lazarescu” zdobyła główną nagrodę w canneńskiej sekcji Un Certain Regard. „Sieranevada” miała swoja światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, została też rumuńskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

DKF "Wysokich Obcasów"
"Sieranevada" Cristiego Puiu
23 maja 2017

a