czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 18 maj 2017 14:51

Filmowa Gra Miejska na Dzień Dziecka

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mafijne porachunki w Poznaniu, superbohaterowie w Górze, horror w Przemyślu, spotkanie z Kieślowskim w Kielcach? To wszystko jest możliwe dzięki Filmowym Grom Miejskim, które odbędą się na początku czerwca w kilkunastu miastach w Polsce. Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Filmoteką Narodową zapraszają gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji Filmowych Gier Miejskich.

Filmowe Gry Miejskie to wspaniała okazja, aby poznać filmowe oblicze miasta. Organizatorzy odwiedzą miejscowości, w których pracują Liderzy i Liderki Filmoteki Szkolnej: Gdańsk, Kluczbork, Janów Lubelski, Olsztynek, Górę, Połczyn-Zdrój, Przemyśl, Gorzów Wielkopolski, Rybnik, Poznań, Radom.

Do gry dołączyły też Kina za Rogiem w Płocku, Wleniu, Lubomierzu i Niepołomicach oraz Kino Muranów w Warszawie. Do udziału zgłosiły się również szkoły uczestniczące w projekcie „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Filmową trasę po mieście i zadania do wykonania przygotują uczniowie. Fabuła gry zależy od twórców, ale na pewno nie zabraknie tytułów z pakietu Filmoteka Szkolna.


Do wzięcia udziału w grach organizatorzy zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Kontakt do koordynatorów poszczególnych gier można znaleźć na: www.gramiejska.filmotekaszkolna.pl.

Filmowe Gry Miejskie organizowane są w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” prowadzonego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Więcej na: http://www.fn.org.pl.

a