niedziela, październik 24, 2021
Follow Us
środa, 10 maj 2017 11:21

CPR-y przejmą numery 997, 998 i 999

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Połączenia alarmowe 997, 998 i 999 będą obsługiwane tak jak numer alarmowy 112, w centrach powiadamiania ratunkowego. Zdaniem MSWiA, usprawni to działanie służb i skróci czas reakcji.

– Mamy nadzieję, że początek procesu przejmowania tych numerów nastąpi nie później niż do końca tego roku – powiedziała Maria Skarzyńska, naczelniczka Wydziału Systemu Powiadamiania Ratunkowego w Departamencie Teleinformatyki MSWiA.

Skarzyńska zapewniła, że numery alarmowe policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego nie zostaną wygaszone. W dalszym ciągu będzie można się na nie dodzwonić, ale będą obsługiwane tak jak numer alarmowy 112, czyli w centrach powiadamiania ratunkowego.

Według MSWiA, taka zmiana przyspieszy czas reakcji. Centra powiadamiana alarmowego mają największą obsadę operatorów i najszybszy czas odbierania zgłoszeń alarmowych. Dyspozytor nie będzie musiał zbierać informacji, odbierać zgłoszeń, często fałszywych, dostanie natomiast gotową profesjonalną informację – przekonywała naczelniczka. MSWiA chce, by przejmowanie numerów rozpoczęło się jeszcze w 2017 roku.

Źródło: https://remiza.com.pl/.

a