sobota, kwiecień 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 02 luty 2017 13:11

Lewy Levox Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lewy Levox https://pixabay.com/

Fałszywy sklep Levox.pl ze sprzętem elektronicznym oraz AGD w cenach niższych niż w innych sklepach działał w sieci od połowy stycznia 2017, przyciągając rzesze naiwnych klientów. Przestępcy w tego typu przedsięwzięciach działają według określonego schematu. Niestety, serwis Opineo.pl ułatwia im tę działalność, umożliwiając ukrywanie negatywnych opinii. Być może oszuści za chwilę otworzą kolejny internetowy sklep z atrakcyjnie niskimi cenami. Na stronie opinii o sklepie pojawiła się następująca informacja od: Kingao (1 opinia) 31 stycznia 2017 | 21:54 Zostało stworzone forum zrzeszające oszukanych przez firmę levox. Zapraszam pod adres levox(kropka)fora(kropka)pl.

Sklep Levox.pl działał według schematów, które charakteryzują tego typu oszustów w sieci:
• Oferują towar w cenach zdecydowanie niższych niż rynkowe
• Jedyną akceptowaną forma płatności jest przelew na konto lub wysyłka za pobraniem (brak możliwości użycia bramki płatniczej lub karty kredytowej)
• Przy płatności z góry oferowana jest wysyłka szybsza i darmowa
• Wysyłka za pobraniem trwa dłużej i kosztuje 100 PLN niezależnie od tego, co i w jakich ilościach kupujemy
• Profil sklepu w serwisie Opineo jest listą sfabrykowanych opinii pozytywnych, a opinie negatywne są szybko ukrywane
• Sklep działa w formie jednoosobowej działalności gospodarczej założonej krótko przed jego otwarciem pod adresem zwykłego mieszkania, a oferuje ogromny wybór towaru
• Choć oferują kontakt telefoniczny i odpowiadają na emaile, to nie sposób uzyskać np. numeru przesyłki

Poniżej jedna z negatywnych opinii zachowanych na Opineo.pl:

tomasz (1 opinia)
1 lutego 2017 | 14:33
LEWOX- Bartłomiej Kwiatkowski i miła "Babcia" z infolinii to złodzieje i oszuści. Przelew bankowy 24-01-17 r. za zamrażarkę poszedł na 876 zł. Potwierdzone zamówienie. Kontaktu i odpowiedzi na e-maile brak, towaru też. Strona sklepu usunięta, poczta też. Konto oszusta w Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Sopocie - zamknięte. Ci złodzieje są jeszcze w posiadaniu danych osobowych moich i innych osób zarejestrowanych na ich usuniętej stronie internetowej: levox.pl. Sprawa zgłoszona na Policję.

 

a