poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
środa, 25 styczeń 2017 13:35

Uporządkuj swoją historyczną wiedzę na UW

Napisane przez mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tylko do 5 lutego br. można rejestrować się na podyplomowe studia na kierunku Historia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze zajęcia odbędą się już 18 lutego.

- To niepowtarzalna okazja, by nauczyć się podstaw warsztatu badawczego historyka, poznać i pogłębić wiedzę o wszystkich epokach dziejów Polski i powszechnych – zachęcają specjaliści Instytutu, którzy będą prowadzić zajęcia.

W ciągu prawie 400 godzin ćwiczeń, konwersatoriów i seminariów, będzie można zagłębić się w historię idei i dzieje gospodarcze, poznać historię wojskowości i przemiany rodziny, a także ruszyć w teren, by tropić tajemnice historyczne ukryte w dziełach sztuki. Jednocześnie, w trakcie trzech semestrów studiów można zdobyć uprawnienia do nauczania historii, jako drugiego przedmiotu w szkole podstawowej i średniej.

- Studia podyplomowe historii, oferowane przez nasz Instytut, dają szansę nie tylko na uporządkowanie wiedzy, ale również na kontakt z profesorami, którzy dzielą się własnymi doświadczeniami badawczymi – mówi prof. Łukasz Niesiołowski-Spano, dyrektor Instytutu Historycznego. - Kontakt z nimi pozwala poznać najnowszy stan wiedzy oraz aktualnie toczone spory o przeszłość. Siła naszej kadry i zróżnicowane zainteresowania badawcze poszczególnych wykładowców to gwarancja, że studia te to nie studiowanie podręczników, lecz poznawanie arkanów wiedzy o przeszłości, przy zastosowanie najnowszych narzędzi.

Jak zapisać się na zajęcia?

Zapisy odbywają się przez Internet na stronie https://irk.podyplomowe.uw.edu.pl/pl/

Opłata za semestr wynosi 2350,00 zł (+ 450,00 zł za specjalizację nauczycielską).

Wszelkie niezbędne informacje o studiach znajdują się na stronie IH UW

http://www.ihuw.pl/dla-kandydatow/podyplomowe/rekrutacja

a