poniedziałek, grudzień 06, 2021
Follow Us
piątek, 20 styczeń 2017 08:52

Premiera Komedii dell’arte w Dramatycznym Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Sługa dwóch panów”, klasyka światowej komedii omyłek, to pierwsza premiera Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy w 2017 roku. Spektakl reżyseruje Tadeusz Bradecki, w roli Arlekina wystąpi Krzysztof Szczepaniak. Premiera „Sługi dwóch panów” w piątek 27 stycznia 2017 na Scenie Gustawa Holoubka. Kolejne spektakle 28 i 29 stycznia 2017.


W komedii dell’arte „Sługa dwóch panów” motorem napędzającym intrygę jest Arlekin, który służąc dwóm panom jednocześnie miesza polecenia, zdradza sprawy wymagające dyskrecji i komplikuje bieg zdarzeń. Mamy tu wszystko, co najlepsze: tempo jak w rollercoasterze, wyraziste gesty, taniec, śpiew, skąpego Pantalone przemądrzałego Dottore i romantycznych kochanków.

reżyseria: Tadeusz Bradecki
przekład, scenografia i kostiumy: Jan Polewka
Obsada:
Krzysztof Szczepaniak – Arlekino
Mariusz Wojciechowski - Pantalone Bosonosi
Andrzej Blumenfeld - Dottore Lombardo
Mateusz Weber - Sylvio
Waldemar Barwiński - Floryndo Aletuso z Turynu
Łukasz Wójcik - Bryghella Chlavino
Anna Szymańczyk - Smeraldyna
Agata Góral (gościnnie) - Beatrycze z Turynu
Kinga Suchan - Clara
Maciej Wyczański - Gianni
Tomasz Budyta - Piergiorgio
Piotr Bulcewicz (gościnnie) - Massimo

Goldoni wywodzi się z kultury beztroskiego śmiechu. Z tej racji takie bezgrzeszne „nic nie jest tym, czym się wydaje”, jak jego "Sługa dwóch panów", to owej kultury powidok. A i przewodnik. Pozwala zwiedzić parę tras, lub raczej przepłynąć je gondolą. – pisze w programie spektaklu Jan Gondowicz.
Komedia dell’arte jest koncertem na aktorów-instrumenty. Jest w tym koncercie blacha, drzewo i perkusja: starcy, kochankowie i Arlekin. Albo jeszcze inaczej: partia marionetek, partia figurynek z porcelany i partia Arlekina. /Jan Kott w eseju Powrót Arlekina/.
Więcej na: www.bilety.teatrdramatyczny.pl.


a