niedziela, styczeń 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 19 styczeń 2017 12:23

Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do udziału w 6. Narciarskim Rajdzie Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Powiat Warszawski Zachodni wraz z Parkiem Rozrywki Julinek, Gminą Leszno oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym zaprasza miłośników sportów zimowych w niedzielę 22 stycznia 2017. Po zmaganiach sportowych, na uczestników czekają ognisko i ciepły poczęstunek.

- Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 roku na trwałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Impreza jest wspaniałym połączeniem sportu i rekreacji z historią w tle. Staramy się oddziaływać na świadomość uczestników poprzez fakt tak ważnych wydarzeń w dziejach Polski jak Powstanie Styczniowe 1863r, które miało miejsce na terenie dzisiejszego Kampinoskiego Parku Narodowego – mówi Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Jan Żychliński.

Organizatorzy wyznaczyli dwie pętle po 5,5 km szlakami turystycznymi Kampinoskiego Parku Narodowego, ze startem na terenie Parku Rozrywki Julinek (Julinek 1, Leszno k/Błonia). Udział w rajdzie jest bezpłatny. Liczba miejsc limitowana – 200 osób.

W programie także pokazy historyczne grupy rekonstrukcyjnej z okresu Powstania Styczniowego. Organizatorzy zapewniają możliwość nieodpłatnego wypożyczenia 100 kompletów nart i butów, po wcześniejszej rezerwacji sprzętu. Po uprzednim procesie rejestracji można też wziąć udział w rajdzie z własnym sprzętem narciarskim.

Imprezę Honorowym Patronatem już po raz kolejny objął Wójt Gminy Leszno – Andrzej Cieślak.
Więcej na: http://moczydloalpina.pl.

a