niedziela, styczeń 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 16 grudzień 2016 09:53

Paterson, czyli szczęście

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na przedpremierowe pokazy nowego filmu Jima Jarmuscha – „Paterson” – z Adamem Driverem w roli głównej Gutek Film zaprasza do wybranych kin w Polsce w dniach 16-18 grudnia 2016. Film Jima Jarmuscha to pełna humoru opowieść o tym, że szczęście kryje się w drobnych rzeczach i każdy może je odnaleźć na swój sposób. Dla pierwszych 20 par, które w kasie kina kupią bilety na pokaz w ramach akcji „Paterson, czyli szczęście”, czekają niespodzianki – płyta DVD od Gutek Film oraz plakat do filmu „Paterson”.

Zasady przyznawania płyt i plakatów mogą się różnić w zależności od kina. Szczegółowe informacje bezpośrednio w kinach.

Kina biorące w akcji:
Białystok - Kino Forum
Gliwice - Kino Amok
Katowice - Kino Światowid
Kraków - Kino Agrafka; Kino Pod Baranami; Kino Mikro
Łódź - Kino Charlie
Olsztyn - Kino Studyjne Awangarda 2
Poznań - Kino Muza
Rzeszów - Kino Zorza
Szczecin - Kino Pionier 1907
Wrocław - Kino Nowe Horyzonty

Opis filmu

„Paterson” to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

"Paterson" w kinach od 30 grudnia 2016.

a