środa, lipiec 28, 2021
Follow Us
piątek, 16 grudzień 2016 08:13

Nasze wybory kształtują rynek! Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Nasze wybory kształtują rynek! www.ryby.wwf.pl

WWF wydał właśnie najnowszy Poradnik Konsumenta, z którego możemy dowiedzieć się jakie ryby i owoce morza powinniśmy kupować, aby nie przyczyniać się do przełowienia ryb i degradacji środowiska. Jeśli nie podejmiemy żadnych działań za 40 lat ryby mogą całkowicie zniknąć z mórz i oceanów.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), prawie 90% światowych zasobów ryb jest przełowionych lub poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Ryby jeszcze niedawno popularne na naszych stołach, takie jak łosoś bałtycki, sola czy węgorz już teraz potrzebują naszej pomocy w walce o przetrwanie.
Nowa wersja poradnika zawiera rozbudowane informacje dotyczące wyboru ryb, uwzględnia nie tylko gatunki, ale też to skąd dana ryba pochodzi (w jakim obszarze połowowym została złapana lub w jakim kraju została wyhodowana) oraz narzędzia połowowe (mniej lub bardziej szkodliwe dla środowiska), przy pomocy których została złowiona. Te wszystkie informacje powinny być zawsze dostępne dla kupującego – na opakowaniu produktu bądź bezpośrednio u sprzedawcy. Uwzględnienie ich pomoże skuteczniej chronić zagrożone gatunki.

 

Poradnik konsumenta TUTAJ.

Więcej na: www.ryby.wwf.pl.

a