środa, październik 20, 2021
Follow Us
wtorek, 13 grudzień 2016 11:44

mBank ostrzega: Uważaj! Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

mBank informuje o kolejnym złośliwym oprogramowaniu zagrażającym klientom korzystającym z bankowości elektronicznej. Oprogramowanie przechwytuje poufne dane i wyłudza hasła SMS, podszywając się pod usługę moneyback, a komputer zostaje zainfekowany wirusem (złośliwym oprogramowaniem). Źródłem infekcji może być otwarcie załącznika do wiadomości e-mail zawierającego wirusa, w którym przestępcy podszywają się m.in. pod notariusza bądź biuro handlowe.

Podczas logowania do serwisu transakcyjnego mBanku z zainfekowanego wirusem komputera, przejmowane są poufne dane: identyfikator klienta oraz hasło. Po uzyskaniu identyfikatora klienta i hasła przestępcy logują się do serwisu transakcyjnego w jego imieniu, a w przeglądarce klienta pojawia się grafika wskazująca na oczekiwanie na zalogowanie. Następnie klientowi prezentowany jest na stronie logowania fałszywy komunikat informujący o rzekomej aktywacji przez mBank bezpłatnej usługi moneyback wraz z oknem do wprowadzenia hasła SMS. W rzeczywistości przestępcy rejestrują na rachunku klienta „zaufanego odbiorcę” przelewów zdefiniowanych w celu kradzieży środków z kont klienta.

Jeżeli podczas logowania do serwisu transakcyjnego mBanku pojawił się opisany komunikat, zalecane jest jak najszybsze przeskanowanie komputera programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania oraz jego usunięcia, a następnie zmiana haseł do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszelkich innych kont bankowych, pocztowych bądź portali społecznościowych i niezwłoczny kontakt z mLinią pod numerem 801 300 800 lub 42 6 300 800.

mBank nigdy nie prosi • o aktywację usług lub zwrot środków podczas logowania do serwisu • nie wysyła na telefon komórkowy żadnych certyfikatów bezpieczeństwa lub innych aplikacji do zainstalowania • nie prosi o wykonanie przelewów testowych • nie wysyła do klientów wiadomości e-mail zawierających link do serwisu bankowości internetowej.

a