czwartek, czerwiec 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 15 grudzień 2016 08:49

Więcej condohoteli w dużych miastach Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej condohoteli w dużych miastach http://www.thecity.com.pl

Eksperci portalu InwestycjewKurortach.pl zwracają uwagę na nowy trend – inwestycje typu condo, rozwijające się do niedawna w turystycznych kurortach, coraz częściej pojawiają się w największych polskich miastach.

Projekty w segmencie condo w polskich metropoliach to nowy trend na rynku nieruchomości. W chwili obecnej w budowie lub planach jest 22 tego typu inwestycji. W sumie ponad 2,5 tys. pokoi i apartamentów. Oznacza to, iż rynek w miastach na przestrzeni 2-4 lat dorówna wielkością segmentowi condo nad morzem i w górach – twierdzi Marlena Kosiura, ekspert portalu InwestycjewKurortach.pl w najnowszym raporcie” Aparthotele i apartamenty na wynajem krótkoterminowy w największych polskich miastach”.

Niemały udział w rosnącej popularności condohoteli ma intensywny w ostatnich latach rozwój turystyki w Polsce. Dziś nowe aparthotele powstają głównie w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Wrocławiu. Deweloperzy zapowiadają również projekty w Łodzi, Lublinie, Częstochowie.

Zakup nieruchomości w condohotelu wiąże się obecnie z wydatkiem od 8 do 16 tys. zł za mkw. netto. To ceny za lokale w pełni wykończone, gotowe do wynajmu. Proponowane przez deweloperów zyski wahają się w przedziale od 6 do blisko 9 proc. rocznie. Marlena Kosiura podkreśla jednak, że wobec rozwoju rynku, braku standardów i pojawieniu się konkurencji kluczowe dla kupujących powinny być nie reklamowane zyski, ale pewność inwestycji.

Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, szukając optymalnej inwestycji na rynku condo? - To przede wszystkim dobra lokalizacja w centrach miast, gdzie sezon turystyczny i biznesowy generuje duży popyt na usługi hotelowe przez cały rok. To także profesjonalny operator zarządzający nieruchomością, który pozwala utrzymać wysoki wskaźnik obłożenia. Ważna jest również infrastruktura w danym obiekcie: restauracje, kawiarnie czy zaplecze usługowe jak SPA – tłumaczy Tomasz Bocian, dyrektor ds. nieruchomości Gerda Broker.

Jako przykład takiej inwestycji eksperci portalu InwestycjewKurortach.pl podają Wrocław City Center - czterogwiazdkowy hotel na łączną liczbę 64 pokoi, który w 2018 r. zostanie oddany do użytku w centrum miasta.
Więcej na: http://www.thecity.com.pl.

a