wtorek, styczeń 21, 2020
Follow Us
środa, 23 listopad 2016 10:00

„Gościniec… poprzez czas i przestrzeń” - gra inna niż wszystkie Featured

Written by OKI
Rate this item
(0 votes)

„Gościniec… poprzez czas i przestrzeń” to pierwsza w Polsce biblijna gra przygodowa dla całej rodziny, stworzona z myślą o budowaniu relacji między ludźmi – zwłaszcza relacji rodzinnych. Jej sercem jest Księga Przygód, gdzie każdy scenariusz to osobna, rozbudowana przygoda. Twórca "Gościńca" Jacek Małkowski głęboko wierzy, że będzie to najlepsza gra planszowa na świecie. Gra zaczyna się, gdy pewna niesamowita postać przenosi drużynę dwa tysiące lat wstecz, do czasów narodzenia Chrystusa. Tak rozpoczyna się podróż, lecz gdzie się skończy? Celem gry jest wspólne pokonywanie wyzwań „Gościńca”, dotarcie do Stajenki i osobiste spotkanie ze Świętą Rodziną.

O tym, jak będzie wyglądała Wasza podróż i dokąd zawiedzie was „Gościniec”, decydujecie Wy – a dokładniej Wasze wybory oraz efekty wyzwań uzyskane w trakcie gry. Być może uda Wam się spotkać osobiście ze Świętą Rodziną, jednak nie będzie to proste, a samo spotkanie z pewnością Was zaskoczy. O tym, jak będzie wyglądała Wasza podróż, decydujecie Wy – a dokładniej wasze wybory oraz efekty uzyskane w trakcie gry. Każda rozgrywka to zupełnie nowa historia.

Gra "Gościniec" pomaga w budowaniu i pogłębianiu relacji, zapewnia emocjonującą zabawę niezależnie od wieku, zamiast rywalizacji opiera się całkowicie na współpracy, nie potrzebuje pionków, figur czy wymyślonych postaci, bo grasz w nią TY, intrygująco wplata w rozgrywkę postacie i wątki biblijne, jest zakorzeniona w kulturze chrześcijańskiej i czerpie z jej bogactwa, będąc przy tym świetną rozrywką dla każdego.


"Gościniec" można zaliczyć do kategorii gier przygodowo-scenariuszowych. Wymagana liczba graczy, to 4-8 (lub więcej) osób. Wiek graczy: 10+ i 1 osoba dorosła. Czas rozgrywki: 30 minut do 10 godzin - w zależności od konfiguracji.

Cena w przedsprzedaży - do końca listopada - 148.00 złotych. Więcej na: www.gragosciniec.pl oraz http://sklep.polskiegryplanszowe.pl/produkt/gosciniec-poprzez-czas-przestrzen/.

 

Rekomendacje i recenzje

Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski

[…] Intrygująco wplecione wątki biblijne i niespotykana forma umożliwiają pasjonującą rozrywkę całym rodzinom […] Szczególnie cenne jest, iż gra opiera się całkowicie na współpracy zamiast na rywalizacji. W naturalny sposób pomaga w budowaniu relacji międzyludzkich […] W pełni popieram to przedsięwzięcie i zachęcam do wspierania go.

mgr Marta Polek, Dyrektor Przedszkola nr 210

Stwierdzam, że jest to niezwykle wartościowe przedsięwzięcie, które, w mojej opinii, może być bardzo przydatne w każdej katolickiej rodzinie oraz wspólnocie.

Damian, l. 44

Ta gra jest całkiem inna niż wszystkie gry, w które graliśmy, a było ich sporo. Większość gier polega na rywalizacji, ta dla odmiany wywołuje autentyczną chęć współpracy i budowania relacji. Kolejnym elementem jest rzadko spotykana w grach możliwość grania prawdziwym sobą. Pozwala to na budowanie dużo silniejszych emocji, zaangażowania i znacznie ciekawszą zabawę. W końcu, sama tematyka – możliwość bliskiego poznania bohaterów Starego i Nowego Testamentu, w bardzo przyjaznej formie. Bezcenne. Z czystym sumieniem polecam tę grę każdej chrześcijańskiej rodzinie

Iwona, l. 67

Wreszcie jest gra, przy której się nie nudzę. Opisy są tak piękne, że mam wrażenie jakbym tam była naprawdę. Przygody sprawiają, że wszyscy zapominamy o świecie rzeczywistym, tak świetnie się bawimy. Wyzwania, które się pojawiają, czasem są trudne, ale właśnie dlatego tworzą super zabawę. Można grać bez końca!

Basia, l. 13

Mieliśmy grać tylko jedną przygodę. […] jednak… coś mnie tam trzymało, nie chciałam odejść od stołu, przy którym wszystko się działo. Nie wiem, czy to był śmiech i szerząca się pozytywna energia, widok współpracujących i zgodnych ludzi, których przecież dzieli tak wiele – od wieku, przez zainteresowania, po poglądy. A może po prostu (nie)zwykły niedosyt samej gry. […]

„Gościniec” polecam w 100% każdemu!

Ewa, l. 41

Chcieliśmy przetestować grę, sprawdzić, jakie wzbudza emocje […] czy dzieciaki tak przyrośnięte do komputerów, komórek i laptopów będą chciały grać w coś tak stuprocentowo osadzonego „w realu”. Razem ze starszyzną?

W trakcie rozgrywania kolejnych kart gościńca z przyjemnością obserwowałam, jak wszyscy „wsiąkali” w grę. Wypieki na twarzach, pełne zaangażowanie w poszczególne wyzwania, ale też i coraz lepsze słuchanie siebie nawzajem. Bardzo szybko wszyscy zrozumieli, że drogę najszybciej i najlepiej można przebyć, WSPÓŁPRACUJĄC ze sobą.[…]

Zaprojektowane specjalnie dla „Gościńca” tzw. pomosty pokoleniowe sprawdziły się znakomicie. Po ponad 3 godzinach wszyscy chcieli grać dalej!

A nasza „komputerowa” młodzież?… Wciągała opowieści z otwartymi ustami. Biegała, skakała i śmiała się. Słowem, prawdziwa przygoda.