środa, listopad 29, 2023
Follow Us
czwartek, 03 listopad 2016 00:00

Prezydent: nie ma perspektywy na wspólny marsz 11 listopada Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marsz Niepodległości 2013 Marsz Niepodległości 2013 https://pl.wikipedia.org/http://baronphotography.eu/

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że były prowadzone rozmowy, by w Święto Niepodległości odbył się jeden wspólny marsz. Jednak - zaznaczył - stanowiska różnych grup społecznych były tak rozbieżne, że na razie nie ma na to perspektywy.

Prezydent poinformował, że 11 listopada w Warszawie weźmie udział w uroczystościach państwowych i złoży kwiaty przed pomnikami Polaków zasłużonych dla odzyskania niepodległości. W tym dniu spotka się też z mieszkańcami jednego z polskich miast, by śpiewać patriotyczne piosenki.

Andrzej Duda był pytany wieczorem w Polsat News o swoją deklarację z ubiegłego roku, że będzie czynił starania, "abyśmy może już za rok poszli wszyscy razem w jednym marszu niepodległości".

"Jak widać, się nie udało" - odpowiedział prezydent.

"Prowadziliśmy różne rozmowy, ale się nie udało. Nic na to nie poradzę. Będzie marszów prawdopodobnie więcej, niż było ich w zeszłym roku. Ja osobiście nad tym boleję, bo chciałbym, żebyśmy poszli w jednym marszu. Ale stanowiska różnych ugrupowań, nawet nie tyle ugrupowań politycznych, które zasiadają w Sejmie, tylko różnych, można powiedzieć, grup społecznych, są tutaj tak rozbieżne, że na razie nie widać perspektywy na to" - powiedział prezydent.

Zaznaczył, że chciałby, aby 11 listopada był rzeczywiście wspólnym świętem, jednolicie obchodzonym. "Chyba nikt nie ma wątpliwości, że 11 listopada, odzyskanie niepodległości, to był wielki dzień zmartwychwstania Polski" - dodał.
Źródło: www.kurier.pap.pl.

a