piątek, grudzień 08, 2023
Follow Us
piątek, 21 październik 2016 12:21

Europejska nagroda dla Polski za informowanie o Unii Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Organizowana przez Ministerstwo Rozwoju kampania informacyjna „Dni Otwarte Funduszy Europejskich" została uznana w Brukseli za najlepszą akcję informacyjną o Unii Europejskiej. Europejska nagroda w dziedzinie komunikacji w sektorze publicznym, przyznawana przez instytucje unijne, ma na celu prezentowanie najlepszych praktyk i promowanie profesjonalnego sposobu informowania o UE.

Nagrodę od czterech lat otrzymują jednostki administracji publicznej za opracowanie „najbardziej wyróżniającej się kampanii bądź strategii komunikacyjnej na temat UE". Jurorzy biorą pod uwagę kreatywność danej kampanii, jej oddziaływanie oraz związek z priorytetami Unii Europejskiej w zakresie komunikacji.

Nagrodzona w tym roku ogólnopolska akcja „Dni Otwarte Funduszy Europejskich" ma uświadamiać Polakom skalę przedsięwzięć zrealizowanych dzięki funduszom europejskim, a także zachęcać do starania się o unijne wsparcie.

Organizowana od 2014 r. inicjatywa w tym roku przyciągnęła 225 tys. uczestników. Przez cztery dni maja na wszystkich zainteresowanych czekało blisko 900 atrakcji przygotowanych przez beneficjentów funduszy europejskich w całej Polsce.

Jak powiedziała przed tegoroczną edycją wydarzenia wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, „Dni Otwarte" dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie można wejść, np. laboratoriów i centrów badawczych.

W tym roku można było skorzystać z bezpłatnych warsztatów komputerowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej lub zwiedzić ekoelektrociepłownię w Bydgoszczy. Miłośnicy historii mogli zobaczyć m.in. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku lub Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, a amatorzy sztuki - odwiedzić Teatr Muzyczny w Gdyni, Operę Nova w Bydgoszczy lub Teatr Powszechny w Łodzi. Najwięcej atrakcji dla rodzin z dziećmi przewidziano w województwie świętokrzyskim, wśród nich: Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny, Galaktyczne Centrum Bajki.

Obok polskiej kampanii wyróżniono inicjatywy z Włoch i Francji. Nagrody wręczono podczas rozpoczętej w czwartek Europejskiej Konferencji na temat Komunikacji w Sektorze Publicznym (EuroPCom).
Źródło: www.kurier.pap.pl.

a