czwartek, wrzesień 21, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 04 listopad 2016 00:00

Aplikacja: Aystent Zdrowego Żywienia Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aplikacja: Aystent Zdrowego Żywienia http://foter.com

Asystent Zdrowego Żywienia - bezpłatna aplikacja - powstała dzięki współpracy dietetyków, technologów żywienia i innych specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia. Dostępna jest dla wszystkich posiadaczy telefonów i urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. Ich posiadacze mogą wprowadzać pozytywne modyfikacje do swojego życia, np. zmniejszać ilość dostarczanych do organizmu kalorii czy używanej soli, zmieniać sposób komponowania posiłków, a także zwiększać własną aktywność fizyczną.

Aplikacja jest prywatnym asystentem wspierającym użytkownika o każdej porze dnia i nocy, w różnych miejscach i sytuacjach, gdy podejmuje decyzje mające wpływ na jego zdrowie. Asystent Zdrowego Żywienia podpowie np. przy półce sklepowej, który produkt powinniśmy wybrać, lub w kuchni podczas gotowania, jaka jest kaloryczność przygotowanego przez nas posiłku.

Stworzyliśmy to narzędzie z myślą o wszystkich tych, którzy chcą zacząć zmieniać swoje życie na lepsze, przestrzegać zasad zdrowego żywienia, wiedzieć, ile kalorii przyjmują, jedząc konkretne posiłki, ale także dla wszystkich tych, którzy poszukują informacji na ten temat. Asystent powstał, by na co dzień towarzyszyć każdemu człowiekowi i utrwalać właściwe wybory, tak by po pewnym czasie już każdy sam, bez pomocy Asystenta, wybierał właściwie i świadomie – mówi dr Beata Przygoda
z Instytutu Żywności i Żywienia.

Jedną z kluczowych funkcji aplikacji jest kalkulator, dzięki któremu obliczymy kaloryczność produktów/potraw oraz zawartość tłuszczu, cukrów i soli. Można z niego korzystać poprzez wprowadzenie danych z etykiet spożywanych produktów. W przypadku żywności nieopakowanej oraz potraw można wybierać produkty/potrawy z opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia bazy. Wpisywane informacje tworzą „osobistą historię" produktów i potraw składających się na codzienny jadłospis.

Dodatkowo w aplikacji znajdziemy też zakładkę z Zasadami Zdrowego Żywienia i poradami żywieniowymi oraz zakładkę z propozycjami potraw na każdy dzień tygodnia z podaną zawartością kalorii, tłuszczu czy soli. Funkcja z jadłospisami daje także możliwość wpisywania i uzupełniania jej o własne przepisy. Uzupełnieniem całości jest zakładka poświęcona aktywności fizycznej, w której są dwie opcje: jedna to Spalanie Kalorii – czyli ile i jak musimy ćwiczyć, by spalić określoną liczbę kalorii, i druga: Zestawy Ćwiczeń, gdzie znajdziemy krótkie filmiki, które mogą stanowić podstawę do opracowania własnego planu treningowego.

Aplikacja Asystent Zdrowego Żywienia powstała w 2015 r. i dostępna była wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem Android: http://bit.ly/zachowajrow. Aktualnie aplikację można pobrać także na urządzenia z systemem iOS: http://apple.co/2doXTUX.

Więcej na: www.asystentzdrowegozywienia.pl.

a