wtorek, wrzesień 28, 2021
Follow Us
piątek, 26 sierpień 2016 00:00

Pierwszy otwarto w Orzechówce Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwszy otwarto w Orzechówce http://www.dar-med.eu/

Pierwszy w Polsce Dzienny Dom Opieki Medycznej otwarto w Orzechówce na Podkarpaciu. W ramach pilotażowego programu wdrażanego przez Ministerstwo Zdrowia zostaną tam otwarte jeszcze dwa takie domy, a w sumie w Polsce zostanie otwartych 40 tego typu placówek. Dzienne Domy Opieki Medycznej przeznaczone są dla osób powyżej 65. roku życia.

Zgodnie z założeniami, standard Dziennego Domu Opieki Medycznej zostanie pilotażowo przetestowany w ramach PO WER, a następnie upowszechniony z wykorzystaniem środków Regionalnych Programów Operacyjnych w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.Dzienny Dom Opieki Medycznej w Orzechówce na Podkarpaciu oferuje osobom powyżej 65. roku życia bezpłatną rekonwalescencję poszpitalną, trwającą od 1 do 4 miesięcy, z opieką medyczną, rehabilitacją, wyżywieniem, terapią zajęciową, a wrazie potrzeby transportem z miejsca zamieszkania do placówki. Z oferty będą mogły korzystać wyłącznie osoby ubezpieczone.

Do dziennych domów opieki medycznej będą kierowani pacjenci bezpośrednio po pobycie w szpitalu, gdy ich stan zdrowia będzie wymagał wzmożonej opieki pielęgniarskiej. Trafią tam również pacjenci, przebywający w ostatnich 12 miesiącach na leczeniu szpitalnym, gdy nastąpi pogorszenie stanu ich zdrowia z ryzykiem kolejnej hospitalizacji. Grupy chorych będą liczyć od 10 do 15 osób.

Źródło: http://www.rynekzdrowia.pl oraz http://www.dar-med.eu/.

a