czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 19 sierpień 2016 00:00

Powstanie film o św. Maksymilianie M. Kolbe Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powstanie film o św. Maksymilianie M. Kolbe http://www.franciszkanie.pl

Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana rozpoczyna zbiórkę funduszy na realizację fabularyzowanego filmu dokumentalnego przybliżającego postać św. Maksymiliana M. Kolbe, pod tytułem „Dwie Korony". 19 sierpnia 2016 r. w Niepokalanowie ruszają zdjęcia fabularyzowane do filmu.


Film realizowany jest we współpracy i pod patronatem Zakonu OO. Franciszkanów OFMConv. W warstwie dokumentalnej zobaczymy m.in. Kazimierza Piechowskiego, który w Oświęcimiu osobiście poznał świętego. W zdjęciach fabularyzowanych wystąpią: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Artur Barciś, Dominika Figurska, Marcin Kwaśny, czy Maciej Musiał.
- Postać św. Maksymiliana Kolbe wydaje się nieco zapomniana, dlatego chcemy przybliżyć światu tego niesamowitego człowieka, który może być inspiracją dla ludzi XXI wieku – mówi Michał Kondrat, reżyser i producent filmu i dodaje – Niewiele osób wie, że ten Święty przekraczał swoją epokę, wymyślał nowe rozwiązania i osiągał wielkie cele. Swoje życie oddał za współwięźnia w Auschwitz.
Do tej pory nakręcono 1/3 filmu, obejmującą zdjęcia dokumentalne we Włoszech i w Polsce. W sierpniu rozpoczynają się zdjęcia w Japonii, a także zdjęcia fabularne w podwarszawskim Niepokalanowie, gdzie wybudowano m.in. fragment obozu Auschwitz. Producenci zainwestowali w dokument 250 tys. PLN, do końca realizacji brakuje jeszcze 500 tys. PLN. Dlatego fundacja postanowiła zwrócić się o pomoc i zaprosić wszystkich zainteresowanych do wsparcia produkcji filmu, organizując zbiórkę publiczną. Można więc mieć swój udział w produkcji filmu o św. Maksymilianie M. Kolbe. Strona Fundacji: http://www.kolbe.org.pl.
Więcej na: http://www.kolbe.org.pl/index.php/o-filmie.

a