środa, kwiecień 24, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/24256.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/24256
wtorek, 12 lipiec 2016 12:03

Otwarcie wystawy Monici Albisu "Homenaje a Delfina" Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na otwarcie wystawy argentyńskiej artystki Monici Albisu pt. "Homenaje a Delfina" - "Ku pamięci Delfiny" serdecznie zapraszamy w czwartek 14 lipca 2016 o godz. 19. Ekspozycję będzie można oglądać do 29 lipca 2016 - od poniedziałku do piątku - w godz. 13-19. Do zobaczenia!

Monica Albisu
Urodzona w Buenos Aires, od dzieciństwa interesowała się malarstwem, tańcem i muzyką. Studiując sztuki plastyczne i grę na fortepianie w Argentynie, a później też w Nowym Jorku poznawała wybitnych twórców argentyńskich i amerykańskich. Wśród licznych wystaw prac Monica Albisu wymienić można m.in. jej ekspozycję na Uniwersytecie w Buenos Aires, w Kongresie i Senacie Republiki Argentyńskiej, w Jockey Klubie w Buenos Aires, w Centrum Kultury Recoleta i Borges. Wśród wystaw zagranicznych artystki można wymienić ekspozycje w Praxis Gallery Chelsea w Nowym Jorku, w Westin Gallery w Oranjestad, w Berlinie, w Uniwersytecie Wietnamskim w Ho Chi Min (dawnym Sajgonie), w Punta de Este (Urugwaj) i w Asuncion (Paragwaj). Prace Monica Albisu zawitały też do Polski, gdzie miała wystawy w Sandomierzu i w Warszawie. Ukazał się zarówno w Argentynie, jak za granicą szereg publikacji poświęconych twórczości artystki, m.in. albumy „Wybrani twórcy sztuki argentyńskiej", „Współczesna sztuka klasyczna", „Eksponenci dzisiejszej sztuki argentyńskiej"

{gallery}24256{/gallery}

Galeria Delfiny
ul. Smulikowskiego 10/2, Warszawa
Więcej na: http://www.galeriadelfiny.eu/.

a